ISU Junior World Cup Speed Skating 2018/19 1

Ladies
1000m
view liveresults
1000m NEO
view liveresults
14:00 3000m
view liveresults
16:16 3000m NEO
view liveresults
TS Ladies
view liveresults
TS Ladies NEO
view liveresults
11:00-500m
view liveresults
500m NEO
view liveresults
1500m
view liveresults
1500m NEO
view liveresults
Mass
view liveresults
Mass NEO
view liveresults

Men
1000m
view liveresults
1000m NEO
view liveresults
17:10 3000m NEO
view liveresults
15:04 3000m
view liveresults
TS Men
view liveresults
TS NEO
view liveresults
11:56-500m
view liveresults
500m NEO
view liveresults
1500m
view liveresults
1500m NEO
view liveresults
Mass
view liveresults
Mass NEO
view liveresults
1000 m Ladies Junior print RANK
PAIR LANE BIB ATHLETE COUNTRY SB TIME INFO RANK
1 W 60 NASTASACHE Diana-Andreea ROU 1:27.65   1:30.55     44  
NASTASACHE Diana-Andreea
2 W 36 LEE Min Jee KOR 1:28.15   1:25.38     30  
Z 58 IONEL Ramona ROU 1:26.98   1:29.67     43  
LEE Min Jee
200m 20.88 (20.88)
600m 52.53 (31.64)
1000m 1:25.38 (32.85)"
IONEL Ramona
200m 20.93 (20.93)
600m 53.57 (32.63)
1000m 1:29.67 (36.10)"
3 Z 67 CARRE?O Ainoa ESP 1:28.76   1:27.29     39  
W 56 CONSTANTINESCU Nicole-Ligia ROU 1:29.03   1:31.55     46  
CONSTANTINESCU Nicole-Ligia
200m 21.20 (21.20)
600m 54.69 (33.48)
1000m 1:31.55 (36.86)"
CARRE?O Ainoa
200m 20.24 (20.24)
600m 52.04 (31.80)
1000m 1:27.29 (35.24)"
4 Z 59 MANOLACHE Roxana ROU 1:26.95   1:29.04     41  
W 68 MORENO Teresa ESP 1:28.34   1:30.99     45  
MORENO Teresa
200m 20.74 (20.74)
600m 53.76 (33.01)
1000m 1:30.99 (37.23)"
MANOLACHE Roxana
200m 20.86 (20.86)
600m 53.47 (32.60)
1000m 1:29.04 (35.57)"
5 Z 15 KUR©OVÁ Zuzana CZE 1:27.10   1:26.33     32  
W 17 ©IMKOVÁ Sandra CZE 1:29.03   1:33.55     47  
©IMKOVÁ Sandra
200m 22.00 (22.00)
600m 56.38 (34.37)
1000m 1:33.55 (37.17)"
KUR©OVÁ Zuzana
200m 21.47 (21.47)
600m 53.61 (32.14)
1000m 1:26.33 (32.72)"
6 W 46 FURNEE Bjerkreim Marte NOR 1:24.98   1:26.90     35  
Z 44 ENGEBR?TEN Gina NOR 1:26.25   1:27.11     38  
FURNEE Bjerkreim Marte
200m 20.42 (20.42)
600m 52.52 (32.10)
1000m 1:26.90 (34.37)"
ENGEBR?TEN Gina
200m 20.88 (20.88)
600m 52.73 (31.85)
1000m 1:27.11 (34.37)"
7 W 4 THIEN Katharina AUT 1:26.09   1:27.05     37  
Z 1 MOLNAR Anna AUT 1:26.81   1:29.51     42  
THIEN Katharina
200m 21.28 (21.28)
600m 53.17 (31.88)
1000m 1:27.05 (33.88)"
MOLNAR Anna
200m 21.11 (21.11)
600m 54.10 (32.99)
1000m 1:29.51 (35.40)"
8 W 49 BARAN Martyna POL 1:24.74   1:25.61     31  
Z 32 NIKITINA Yekaterina KAZ 1:26.03   1:26.80     33  
BARAN Martyna
200m 19.80 (19.80)
600m 50.57 (30.77)
1000m 1:25.61 (35.04)"
NIKITINA Yekaterina
200m 19.82 (19.82)
600m 51.13 (31.31)
1000m 1:26.80 (35.66)"
9 W 18 KIVIOJA Laura FIN 1:25.34   DNF       
Z 21 DONOGHUE Tara IRL 1:26.70   1:27.03     36  
KIVIOJA Laura
200m 0.24 (20.24)
600m 10:08:57.7 10:08:57.71
DONOGHUE Tara
200m 20.59 (20.59)
600m 53.22 (32.63)
1000m 1:27.03 (33.80)"
10 W 2 PETUTSCHNIGG Anna AUT 1:24.76   1:26.89     34  
Z 5 BURMISTRAVA Kristsina BLR 1:26.28   1:28.44     40  
PETUTSCHNIGG Anna
200m 19.65 (19.65)
600m 51.52 (31.87)
1000m 1:26.89 (35.36)"
BURMISTRAVA Kristsina
200m 20.07 (20.07)
600m 52.42 (32.34)
1000m 1:28.44 (36.02)"
11 W 66 VASHKENE Anna RUS 1:22.43   1:22.65     15  
Z 47 SAMSONSEN Nistad Julie NOR 1:22.67   1:23.96     20  
VASHKENE Anna
200m 19.39 (19.39)
600m 49.33 (29.93)
1000m 1:22.65 (33.32)"
SAMSONSEN Nistad Julie
200m 19.28 (19.28)
600m 49.42 (30.13)
1000m 1:23.96 (34.54)"
12 W 28 TANAKA Nanako JPN 1:21.79   1:22.80     17  
Z 35 KIM Min Hui KOR 1:22.84   1:23.68     19  
TANAKA Nanako
200m 18.80 (18.80)
600m 48.79 (29.99)
1000m 1:22.80 (34.01)"
KIM Min Hui
200m 19.24 (19.24)
600m 49.73 (30.49)
1000m 1:23.68 (33.95)"
13 W 63 KEMAEVA Kristina RUS 1:22.41   1:24.07     21  
Z 6 KOVALEVA Anna BLR 1:24.43   1:24.36     25  
KEMAEVA Kristina
200m 19.52 (19.52)
600m 50.87 (31.35)
1000m 1:24.07 (33.19)"
KOVALEVA Anna
200m 20.53 (20.53)
600m 51.56 (31.03)
1000m 1:24.36 (32.80)"
14 W 54 PŁOŃCZYK Maja POL 1:23.52   1:24.62     27  
Z 55 WOJTASIK Iga POL 1:24.23   1:25.31     29  
PŁOŃCZYK Maja
200m 19.45 (19.45)
600m 50.54 (31.08)
1000m 1:24.62 (34.08)"
WOJTASIK Iga
200m 19.64 (19.64)
600m 50.90 (31.26)
1000m 1:25.31 (34.41)"
15 W 10 HAI Tiange CHN 1:21.98   1:21.32     7  
Z 33 SHPAKOVA Anna KAZ 1:24.53   1:42.85     48  
HAI Tiange
200m 19.14 (19.14)
600m 48.79 (29.65)
1000m 1:21.32 (32.52)"
SHPAKOVA Anna
200m 36.11 (36.11)
600m 1:07.88 (31.77)
1000m 1:42.85 (34.97)"
16 W 23 PEVERI Laura ITA 1:20.13   1:23.63     18  
Z 22 MAFFEI Federica ITA 1:20.12   1:24.42     26  
PEVERI Laura
200m 20.22 (20.22)
600m 51.16 (30.93)
1000m 1:23.63 (32.47)"
MAFFEI Federica
200m 19.99 (19.99)
600m 50.99 (30.99)
1000m 1:24.42 (33.42)"
17 W 26 KUMAGAI Moe JPN 1:20.50   1:20.90     4  
Z 3 SCHINNERL Viktoria AUT 1:20.37   1:24.18     22  
KUMAGAI Moe
200m 18.20 (18.20)
600m 47.80 (29.59)
1000m 1:20.90 (33.09)"
SCHINNERL Viktoria
200m 20.15 (20.15)
600m 50.90 (30.75)
1000m 1:24.18 (33.28)"
18 W 11 JIANG Xia CHN 1:20.16   1:21.49     9  
Z 39 FLEDDERUS Marrit NED 1:19.87   1:21.62     11  
JIANG Xia
200m 19.53 (19.53)
600m 49.26 (29.72)
1000m 1:21.49 (32.23)"
FLEDDERUS Marrit
200m 18.90 (18.90)
600m 48.30 (29.39)
1000m 1:21.62 (33.32)"
19 Z 24 FUKUOKA Ayuri JPN 1:20.14   1:22.68     16  
W 70 GÜNTERT Jasmin SUI 1:21.36   1:24.32     24  
GÜNTERT Jasmin
200m 19.28 (19.28)
600m 50.48 (31.20)
1000m 1:24.32 (33.84)"
FUKUOKA Ayuri
200m 19.82 (19.82)
600m 50.26 (30.43)
1000m 1:22.68 (32.42)"
20 Z 19 STIRNEMANN Victoria GER 1:20.72   1:21.51     10  
W 45 FARSTAD By Ane NOR 1:20.82   1:25.29     28  
FARSTAD By Ane
200m 19.31 (19.31)
600m 50.40 (31.08)
1000m 1:25.29 (34.89)"
STIRNEMANN Victoria
200m 19.33 (19.33)
600m 49.11 (29.77)
1000m 1:21.51 (32.40)"
21 Z 42 KOK Femke NED 1:16.99   1:18.82     1  
W 38 PARK Chae Eun KOR 1:17.86   1:21.19     6  
PARK Chae Eun
200m 18.78 (18.78)
600m 48.32 (29.54)
1000m 1:21.19 (32.86)"
KOK Femke
200m 18.51 (18.51)
600m 47.15 (28.64)
1000m 1:18.82 (31.66)"
22 W 40 GROOT Robin NED 1:18.55   1:19.22     2  
Z 41 JONG DE Michelle NED 1:18.06   1:21.08     5  
GROOT Robin
200m 18.97 (18.97)
600m 48.10 (29.13)
1000m 1:19.22 (31.11)"
JONG DE Michelle
200m 18.63 (18.63)
600m 48.23 (29.59)
1000m 1:21.08 (32.85)"
23 W 7 NIFANTAVA Hanna BLR 1:19.34   1:22.26     13  
Z 52 JABRZYK Natalia POL 1:19.18   1:24.26     23  
NIFANTAVA Hanna
200m 18.82 (18.82)
600m 48.28 (29.46)
1000m 1:22.26 (33.97)"
JABRZYK Natalia
200m 19.82 (19.82)
600m 50.53 (30.71)
1000m 1:24.26 (33.73)"
24 W 65 SILAEVA Kristina RUS 1:19.20   1:19.89     3  
Z 34 KIM Dong Hee KOR 1:19.53   1:22.19     12  
SILAEVA Kristina
200m 18.81 (18.81)
600m 48.38 (29.57)
1000m 1:19.89 (31.50)"
KIM Dong Hee
200m 20.01 (20.01)
600m 50.09 (30.07)
1000m 1:22.19 (32.10)"
25 W 27 NAGASAKI Towako JPN 1:19.63   1:21.43     8  
Z 61 AGAFOSHINA Elizaveta RUS 1:19.15   1:22.39     14  
NAGASAKI Towako
200m 19.03 (19.03)
600m 48.66 (29.62)
1000m 1:21.43 (32.77)"
AGAFOSHINA Elizaveta
200m 19.12 (19.12)
600m 48.93 (29.80)
1000m 1:22.39 (33.46)"

© by Pilar 2009-2018