ISU Junior World Cup Speed Skating 2018/19 17

Ladies
1000m
view liveresults
1000m NEO
view liveresults
14:00 3000m
view liveresults
16:16 3000m NEO
view liveresults
TS Ladies
view liveresults
TS Ladies NEO
view liveresults
11:00-500m
view liveresults
500m NEO
view liveresults
1500m
view liveresults
1500m NEO
view liveresults
Mass
view liveresults
Mass NEO
view liveresults

Men
1000m
view liveresults
1000m NEO
view liveresults
17:10 3000m NEO
view liveresults
15:04 3000m
view liveresults
TS Men
view liveresults
TS NEO
view liveresults
11:56-500m
view liveresults
500m NEO
view liveresults
1500m
view liveresults
1500m NEO
view liveresults
Mass
view liveresults
Mass NEO
view liveresults
1500 m Ladies Junior print RANK
PAIR LANE BIB ATHLETE COUNTRY SB TIME INFO RANK
1 W 59 MANOLACHE Roxana ROU 2:14.69   2:19.46     33  
Z 17 ©IMKOVÁ Sandra CZE 2:19.16   2:25.15     38  
MANOLACHE Roxana
300m 28.74 (28.74)
700m 1:02.69 (33.95)
1100m 1:39.37 (36.68)
1500m 2:19.55 (40.17)"
©IMKOVÁ Sandra
300m 30.19 (30.19)
700m 1:06.18 (35.98)
1100m 1:44.87 (38.69)
1500m 2:25.24 (40.37)"
2 W 32 NIKITINA Yekaterina KAZ 2:16.03   2:21.63     35  
Z 69 BIERMANN Séverine SUI 2:17.49   2:22.32     36  
NIKITINA Yekaterina
300m 28.96 (28.96)
700m 1:03.78 (34.82)
1100m 1:43.05 (39.27)
1500m 2:21.72 (38.66)"
BIERMANN Séverine
300m 30.96 (30.96)
700m 1:06.41 (35.45)
1100m 1:43.71 (37.30)
1500m 2:22.41 (38.70)"
3 W 60 NASTASACHE Diana-Andreea ROU 2:14.53   2:18.65     31  
Z 58 IONEL Ramona ROU 2:16.84   2:18.75     32  
NASTASACHE Diana-Andreea
300m 29.48 (29.48)
700m 1:03.78 (34.30)
1100m 1:40.75 (36.97)
1500m 2:18.67 (37.92)"
IONEL Ramona
300m 29.21 (29.21)
700m 1:02.83 (33.61)
1100m 1:40.03 (37.20)
1500m 2:18.75 (38.71)"
4 Z 67 CARRE?O Ainoa ESP 2:14.83   2:14.46     27  
W 18 KIVIOJA Laura FIN 2:15.76   2:20.10     34  
KIVIOJA Laura
300m 28.95 (28.95)
700m 1:04.14 (35.18)
1100m 1:41.11 (36.97)
1500m 2:20.10 (38.99)"
CARRE?O Ainoa
300m 27.75 (27.75)
700m 1:00.50 (32.74)
1100m 1:36.50 (36.00)
1500m 2:14.46 (37.95)"
5 W 44 ENGEBR?TEN Gina NOR 2:13.05   2:17.02     30  
Z 20 RIGÓ Nikolett HUN 2:15.92   2:23.41     37  
ENGEBR?TEN Gina
300m 29.49 (29.49)
700m 1:02.88 (33.38)
1100m 1:38.86 (35.98)
1500m 2:17.02 (38.16)"
RIGÓ Nikolett
300m 29.91 (29.91)
700m 1:05.02 (35.10)
1100m 1:43.34 (38.31)
1500m 2:23.41 (40.07)"
6 W 21 DONOGHUE Tara IRL 2:11.76   DNS       
Z 4 THIEN Katharina AUT 2:13.20   2:12.90     25  
DONOGHUE Tara
700m 14:36:49.2 14:36:49.23
THIEN Katharina
300m 29.35 (29.35)
700m 1:01.39 (32.04)
1100m 1:35.99 (34.59)
1500m 2:12.90 (36.91)"
7 Z 15 KUR©OVÁ Zuzana CZE 2:11.71   2:11.39     22  
W 46 FURNEE Bjerkreim Marte NOR 2:13.02   2:14.57     28  
FURNEE Bjerkreim Marte
300m 29.20 (29.20)
700m 1:02.51 (33.31)
1100m 1:37.46 (34.94)
1500m 2:14.57 (37.11)"
KUR©OVÁ Zuzana
300m 29.66 (29.66)
700m 1:02.80 (33.13)
1100m 1:36.77 (33.97)
1500m 2:11.39 (34.61)"
8 W 50 DOBROWOLSKA Marta POL 2:11.04   2:13.14     26  
Z 33 SHPAKOVA Anna KAZ 2:11.03   2:15.82     29  
DOBROWOLSKA Marta
300m 27.44 (27.44)
700m 59.51 (32.07)
1100m 1:35.27 (35.75)
1500m 2:13.14 (37.86)"
SHPAKOVA Anna
300m 27.99 (27.99)
700m 1:00.54 (32.54)
1100m 1:36.57 (36.03)
1500m 2:15.82 (39.25)"
9 Z 6 KOVALEVA Anna BLR 2:09.19   2:08.24     12  
W 36 LEE Min Jee KOR 2:10.04   2:10.73     21  
LEE Min Jee
300m 28.30 (28.30)
700m 1:00.56 (32.26)
1100m 1:35.33 (34.77)
1500m 2:10.73 (35.40)"
KOVALEVA Anna
300m 28.23 (28.23)
700m 59.90 (31.66)
1100m 1:33.32 (33.42)
1500m 2:08.24 (34.91)"
10 Z 37 LEE Sol KOR 2:09.87   2:08.46     13  
W 48 SANDERUD Marie Sarah NOR 2:12.20   2:12.85     24  
SANDERUD Marie Sarah
300m 29.26 (29.26)
700m 1:01.74 (32.48)
1100m 1:36.62 (34.88)
1500m 2:12.85 (36.23)"
LEE Sol
300m 28.52 (28.52)
700m 1:00.10 (31.58)
1100m 1:33.72 (33.61)
1500m 2:08.46 (34.74)"
11 Z 61 AGAFOSHINA Elizaveta RUS 2:05.80   2:06.95     9  
W 63 KEMAEVA Kristina RUS 2:06.64   2:09.11     15  
KEMAEVA Kristina
300m 26.98 (26.98)
700m 59.00 (32.02)
1100m 1:33.00 (33.99)
1500m 2:09.11 (36.10)"
AGAFOSHINA Elizaveta
300m 27.16 (27.16)
700m 58.49 (31.33)
1100m 1:32.03 (33.53)
1500m 2:06.95 (34.91)"
12 W 13 WANG Jingyi CHN 2:05.65   2:05.67     6  
Z 52 JABRZYK Natalia POL 2:03.36   2:10.13     19  
WANG Jingyi
300m 26.69 (26.69)
700m 56.97 (30.28)
1100m 1:29.88 (32.90)
1500m 2:05.67 (35.79)"
JABRZYK Natalia
300m 27.75 (27.75)
700m 58.92 (31.16)
1100m 1:33.13 (34.21)
1500m 2:10.13 (37.00)"
13 W 7 NIFANTAVA Hanna BLR 2:06.34   2:07.74     10  
Z 65 SILAEVA Kristina RUS 2:03.90   2:09.68     17  
NIFANTAVA Hanna
300m 26.92 (26.92)
700m 58.23 (31.30)
1100m 1:31.73 (33.49)
1500m 2:07.74 (36.01)"
SILAEVA Kristina
300m 27.23 (27.23)
700m 59.74 (32.50)
1100m 1:34.39 (34.65)
1500m 2:09.68 (35.28)"
14 Z 43 VERHAAR Paulien NED 2:03.67   2:02.83     3  
W 8 FENG Qingqing CHN 2:08.34   2:09.07     14  
FENG Qingqing
300m 26.49 (26.49)
700m 57.61 (31.11)
1100m 1:32.21 (34.60)
1500m 2:09.07 (36.85)"
VERHAAR Paulien
300m 26.89 (26.89)
700m 57.49 (30.59)
1100m 1:29.36 (31.87)
1500m 2:02.83 (33.46)"
15 W 70 GÜNTERT Jasmin SUI 2:06.69   DNS       
Z 3 SCHINNERL Viktoria AUT 2:03.75   2:10.20     20  
GÜNTERT Jasmin
700m 14:54:16.4 14:54:16.40
SCHINNERL Viktoria
300m 28.48 (28.48)
700m 1:00.73 (32.25)
1100m 1:34.33 (33.59)
1500m 2:10.20 (35.86)"
16 Z 29 WILLIAMSON Lemi JPN 2:01.07   2:05.87     7  
W 34 KIM Dong Hee KOR 2:02.77   2:09.28     16  
KIM Dong Hee
300m 27.84 (27.84)
700m 58.64 (30.79)
1100m 1:32.45 (33.81)
1500m 2:09.28 (36.83)"
WILLIAMSON Lemi
300m 28.17 (28.17)
700m 59.50 (31.33)
1100m 1:32.26 (32.76)
1500m 2:05.93 (33.66)"
17 Z 40 GROOT Robin NED 2:00.65   2:02.35     2  
W 24 FUKUOKA Ayuri JPN 2:02.87   2:06.67     8  
FUKUOKA Ayuri
300m 26.98 (26.98)
700m 58.01 (31.03)
1100m 1:31.36 (33.35)
1500m 2:06.67 (35.30)"
GROOT Robin
300m 26.37 (26.37)
700m 55.98 (29.61)
1100m 1:27.97 (31.99)
1500m 2:02.35 (34.38)"
18 Z 19 STIRNEMANN Victoria GER 2:02.04   2:07.88     11  
W 23 PEVERI Laura ITA 2:02.75   2:11.93     23  
PEVERI Laura
300m 28.45 (28.45)
700m 1:00.90 (32.45)
1100m 1:35.58 (34.67)
1500m 2:11.93 (36.35)"
STIRNEMANN Victoria
300m 27.56 (27.56)
700m 58.73 (31.16)
1100m 1:32.49 (33.76)
1500m 2:07.88 (35.38)"
19 Z 42 KOK Femke NED 2:00.71   2:01.97     1  
W 25 KOSAKA Rin JPN 2:02.46   2:05.33     4  
KOSAKA Rin
300m 27.68 (27.68)
700m 58.63 (30.95)
1100m 1:30.98 (32.35)
1500m 2:05.33 (34.34)"
KOK Femke
300m 26.54 (26.54)
700m 56.33 (29.78)
1100m 1:28.33 (32.00)
1500m 2:01.97 (33.64)"
20 Z 51 GˇSECKA Karolina POL 2:01.83   2:05.41     5  
W 22 MAFFEI Federica ITA 2:03.33   2:09.71     18  
MAFFEI Federica
300m 28.36 (28.36)
700m 1:00.37 (32.01)
1100m 1:34.01 (33.63)
1500m 2:09.71 (35.69)"
GˇSECKA Karolina
300m 27.14 (27.14)
700m 57.83 (30.69)
1100m 1:30.95 (33.11)
1500m 2:05.41 (34.46)"

© by Pilar 2009-2018