ISU Junior World Cup Speed Skating 2018/19 2

Ladies
1000m
view liveresults
1000m NEO
view liveresults
14:00 3000m
view liveresults
16:16 3000m NEO
view liveresults
TS Ladies
view liveresults
TS Ladies NEO
view liveresults
11:00-500m
view liveresults
500m NEO
view liveresults
1500m
view liveresults
1500m NEO
view liveresults
Mass
view liveresults
Mass NEO
view liveresults

Men
1000m
view liveresults
1000m NEO
view liveresults
17:10 3000m NEO
view liveresults
15:04 3000m
view liveresults
TS Men
view liveresults
TS NEO
view liveresults
11:56-500m
view liveresults
500m NEO
view liveresults
1500m
view liveresults
1500m NEO
view liveresults
Mass
view liveresults
Mass NEO
view liveresults
1000 m Men Junior print RANK
PAIR LANE BIB ATHLETE COUNTRY SB TIME INFO RANK
1 Z 71 HEREDIA Rafael ESP 1:18.78   DNF       
W 15 BIGLER Simon DEN 1:20.02   1:20.63     57  
BIGLER Simon
200m 18.92 (18.92)
600m 48.43 (29.50)
1000m 1:20.63 (32.20)"
HEREDIA Rafael
200m 8.63 (18.63)
600m 10:48:11.6 10:48:11.66
2 W 77 SHEVCHUK Yaroslav UKR 1:21.23   1:22.08     58  
Z 75 NILSSON Oskar SWE 1:20.90   1:22.36     59  
SHEVCHUK Yaroslav
200m 19.37 (19.37)
600m 49.59 (30.22)
1000m 1:22.08 (32.48)"
NILSSON Oskar
200m 19.20 (19.20)
600m 49.20 (30.00)
1000m 1:22.36 (33.16)"
3 W 13 HURDES Vojtěch CZE 1:20.90   1:19.74     53  
Z 6 SCHELLEKENS Jarno BEL 1:19.38   1:20.01     54  
HURDES Vojtěch
200m 19.08 (19.08)
600m 48.72 (29.64)
1000m 1:19.74 (31.02)"
SCHELLEKENS Jarno
200m 19.37 (19.37)
600m 48.96 (29.58)
1000m 1:20.01 (31.05)"
4 W 73 DECKER Erik SWE 1:19.65   1:19.10     49  
Z 61 MILITARU Nicolae-Razvan ROU 1:19.36   1:20.34     55  
DECKER Erik
200m 18.90 (18.90)
600m 48.05 (29.15)
1000m 1:19.10 (31.04)"
MILITARU Nicolae-Razvan
200m 18.35 (18.35)
600m 47.66 (29.30)
1000m 1:20.34 (32.68)"
5 W 74 JEPPSSON Emil SWE 1:21.98   1:19.33     50  
Z 14 VA©ULKA Zdeněk CZE 1:19.26   1:20.56     56  
JEPPSSON Emil
200m 19.23 (19.23)
600m 48.67 (29.44)
1000m 1:19.33 (30.66)"
VA©ULKA Zdeněk
200m 18.82 (18.82)
600m 48.68 (29.86)
1000m 1:20.56 (31.87)"
6 Z 31 SIGHEL Pietro ITA 1:17.33   1:15.60     35  
W 27 BEJCZI Botond HUN 1:16.07   1:16.01     37  
BEJCZI Botond
200m 18.37 (18.37)
600m 46.44 (28.07)
1000m 1:16.01 (29.56)"
SIGHEL Pietro
200m 18.04 (18.04)
600m 45.74 (27.69)
1000m 1:15.60 (29.86)"
7 W 18 ERVIK Emil FIN 1:16.57   1:18.38     47  
Z 21 VÄHÄ-VAHE Nils FIN 1:17.01   1:18.57     48  
ERVIK Emil
200m 18.82 (18.82)
600m 47.72 (28.89)
1000m 1:18.38 (30.66)"
VÄHÄ-VAHE Nils
200m 19.40 (19.40)
600m 48.03 (28.62)
1000m 1:18.57 (30.54)"
8 W 41 YOUNG YOON Choi KOR 1:16.49   1:14.66     28  
Z 62 NEDELEA Cosmin ROU 1:16.97   1:18.25     45  
YOUNG YOON Choi
200m 18.62 (18.62)
600m 45.89 (27.26)
1000m 1:14.66 (28.77)"
NEDELEA Cosmin
200m 17.92 (17.92)
600m 46.38 (28.45)
1000m 1:18.25 (31.87)"
9 Z 16 MASTRUP Niclas DEN 1:18.23   1:18.27     46  
W 20 SUOMALAINEN Tuukka FIN 1:17.77   1:19.42     51  
SUOMALAINEN Tuukka
200m 17.87 (17.87)
600m 47.19 (29.32)
1000m 1:19.42 (32.23)"
MASTRUP Niclas
200m 18.52 (18.52)
600m 47.36 (28.84)
1000m 1:18.27 (30.90)"
10 W 57 MIAHCHYLAU Raman POL 1:18.28   1:17.82     44  
Z 76 GROSS Flavio SUI 1:18.34   1:19.63     52  
MIAHCHYLAU Raman
200m 17.40 (17.40)
600m 45.12 (27.72)
1000m 1:17.82 (32.70)"
GROSS Flavio
200m 18.57 (18.57)
600m 47.67 (29.10)
1000m 1:19.63 (31.95)"
11 W 58 NAŁĘCKI Piotr POL 1:15.08   1:14.51     26  
Z 28 KUN Balázs HUN 1:14.43   1:17.70     43  
NAŁĘCKI Piotr
200m 17.76 (17.76)
600m 44.97 (27.20)
1000m 1:14.51 (29.53)"
KUN Balázs
200m 18.53 (18.53)
600m 46.74 (28.21)
1000m 1:17.70 (30.96)"
12 W 54 KONGSHAUG Peder NOR 1:14.62   1:14.28     23  
Z 1 GSCHWENTNER Ignaz AUT 1:14.51   1:16.32     39  
KONGSHAUG Peder
200m 17.87 (17.87)
600m 44.94 (27.06)
1000m 1:14.28 (29.34)"
GSCHWENTNER Ignaz
200m 17.60 (17.60)
600m 45.33 (27.73)
1000m 1:16.32 (30.98)"
13 Z 39 KIRBYATYEV Ruslan KAZ 1:14.26   1:14.20     22  
W 56 JABŁOŃSKI Mikołaj POL 1:16.01   1:15.40     34  
JABŁOŃSKI Mikołaj
200m 18.00 (18.00)
600m 45.63 (27.63)
1000m 1:15.40 (29.77)"
KIRBYATYEV Ruslan
200m 17.38 (17.38)
600m 44.84 (27.46)
1000m 1:14.20 (29.35)"
14 Z 17 VALGE Joonas EST 1:14.61   1:16.08     38  
W 19 SUOMALAINEN Joona FIN 1:14.65   1:16.74     41  
SUOMALAINEN Joona
200m 17.69 (17.69)
600m 45.71 (28.01)
1000m 1:16.74 (31.02)"
VALGE Joonas
200m 17.70 (17.70)
600m 45.20 (27.50)
1000m 1:16.08 (30.87)"
15 Z 53 H?IBY Isak NOR 1:14.30   1:13.93     20  
W 55 RESELL Erik NOR 1:15.80   1:15.09     32  
RESELL Erik
200m 17.60 (17.60)
600m 45.13 (27.53)
1000m 1:15.09 (29.95)"
H?IBY Isak
200m 17.98 (17.98)
600m 45.06 (27.08)
1000m 1:13.93 (28.86)"
16 Z 64 AREFYEV Artem RUS 1:12.63   1:12.92     10  
W 72 LLOP Nil ESP 1:13.22   1:17.19     42  
LLOP Nil
200m 18.06 (18.06)
600m 46.40 (28.34)
1000m 1:17.19 (30.78)"
AREFYEV Artem
200m 17.03 (17.03)
600m 43.59 (26.55)
1000m 1:12.92 (29.33)"
17 Z 50 WORKUM VAN Jordy NED 1:12.85   1:14.16     21  
W 3 DAMARATSKI Yahor BLR 1:13.33   1:14.58     27  
DAMARATSKI Yahor
200m 17.89 (17.89)
600m 45.69 (27.80)
1000m 1:14.58 (28.89)"
WORKUM VAN Jordy
200m 17.92 (17.92)
600m 45.28 (27.35)
1000m 1:14.16 (28.87)"
18 Z 4 MAKHAKHEI Raman BLR 1:13.67   1:15.66     36  
W 30 NADALINI Nicola ITA 1:13.67   1:16.70     40  
NADALINI Nicola
200m 18.69 (18.69)
600m 46.47 (27.78)
1000m 1:16.70 (30.22)"
MAKHAKHEI Raman
200m 17.89 (17.89)
600m 45.39 (27.50)
1000m 1:15.66 (30.27)"
19 W 43 LEE Byeong Hun KOR 1:13.07   1:12.74     9  
Z 51 ENGEBR?TEN Hallgeir NOR 1:12.96   1:13.08     12  
LEE Byeong Hun
200m 17.00 (17.00)
600m 43.39 (26.38)
1000m 1:12.74 (29.35)"
ENGEBR?TEN Hallgeir
200m 18.02 (18.02)
600m 45.03 (27.01)
1000m 1:13.08 (28.04)"
20 Z 65 CHISTIAKOV Stepan RUS 1:13.30   1:13.27     17  
W 26 RICHES Peter GBR 1:13.87   1:15.04     31  
RICHES Peter
200m 18.02 (18.02)
600m 45.50 (27.47)
1000m 1:15.04 (29.54)"
CHISTIAKOV Stepan
200m 17.69 (17.69)
600m 44.42 (26.73)
1000m 1:13.27 (28.85)"
21 Z 37 YAMAGUCHI Ryo JPN 1:11.49   1:13.10     13  
W 46 BRANDSEN Stef NED 1:12.51   1:13.70     19  
BRANDSEN Stef
200m 17.13 (17.13)
600m 44.18 (27.04)
1000m 1:13.70 (29.52)"
YAMAGUCHI Ryo
200m 17.24 (17.24)
600m 44.06 (26.82)
1000m 1:13.10 (29.03)"
22 Z 60 ŻUREK Damian POL 1:11.75   1:12.54     7  
W 5 ZHYBURTOVICH Uladzislau BLR 1:11.93   1:14.84     30  
ZHYBURTOVICH Uladzislau
200m 17.98 (17.98)
600m 45.48 (27.50)
1000m 1:14.84 (29.35)"
ŻUREK Damian
200m 17.04 (17.04)
600m 43.70 (26.66)
1000m 1:12.54 (28.84)"
23 Z 68 TRUSOV Nikolai RUS 1:11.66   1:12.37     6  
W 35 KURATSUBO Katsuhiro JPN 1:12.30   1:13.01     11  
KURATSUBO Katsuhiro
200m 17.39 (17.39)
600m 44.16 (26.76)
1000m 1:13.01 (28.84)"
TRUSOV Nikolai
200m 17.40 (17.40)
600m 43.99 (26.58)
1000m 1:12.37 (28.38)"
24 W 48 VEENJE Jan NED 1:12.32   1:13.69     18  
Z 23 KLEIN Moritz GER 1:12.19   1:14.39     24  
VEENJE Jan
200m 17.81 (17.81)
600m 44.99 (27.18)
1000m 1:13.69 (28.70)"
KLEIN Moritz
200m 17.52 (17.52)
600m 44.74 (27.22)
1000m 1:14.39 (29.64)"
25 W 38 GALIYEV Artur KAZ 1:12.46   1:14.82     29  
Z 40 ZARETSKIY Vyacheslav KAZ 1:11.75   1:15.14     33  
GALIYEV Artur
200m 17.16 (17.16)
600m 44.46 (27.29)
1000m 1:14.82 (30.36)"
ZARETSKIY Vyacheslav
200m 18.29 (18.29)
600m 45.84 (27.55)
1000m 1:15.14 (29.30)"
26 W 29 BETTI Francesco ITA 1:09.93   1:12.29     5  
Z 10 WANG Chen CHN 1:10.77   1:13.22     16  
BETTI Francesco
200m 17.59 (17.59)
600m 44.33 (26.74)
1000m 1:12.29 (27.95)"
WANG Chen
200m 17.58 (17.58)
600m 44.43 (26.84)
1000m 1:13.22 (28.79)"
27 Z 36 NONOMURA Taiyo JPN 1:11.13   1:11.62     2  
W 67 LOGINOV Sergei RUS 1:10.25   1:11.93     3  
LOGINOV Sergei
200m 17.27 (17.27)
600m 43.83 (26.56)
1000m 1:11.93 (28.09)"
NONOMURA Taiyo
200m 17.26 (17.26)
600m 43.67 (26.40)
1000m 1:11.62 (27.94)"
28 W 2 ODOR Gabriel AUT 1:10.06   1:13.21     15  
Z 9 MAO Tianze CHN 1:11.15   1:14.50     25  
ODOR Gabriel
200m 17.57 (17.57)
600m 44.64 (27.07)
1000m 1:13.21 (28.57)"
MAO Tianze
200m 17.79 (17.79)
600m 45.00 (27.20)
1000m 1:14.50 (29.50)"
29 Z 47 ESSEN VAN Mika NED 1:10.50   1:12.73     8  
W 25 REDER Max GER 1:09.27   1:13.11     14  
REDER Max
200m 17.34 (17.34)
600m 44.30 (26.95)
1000m 1:13.11 (28.80)"
ESSEN VAN Mika
200m 17.13 (17.13)
600m 43.60 (26.46)
1000m 1:12.73 (29.12)"
30 W 34 KUBO Koki JPN 1:07.76   1:11.54     1  
Z 45 PARK Seonghyeon KOR 1:09.60   1:12.04     4  
KUBO Koki
200m 17.30 (17.30)
600m 43.41 (26.11)
1000m 1:11.54 (28.12)"
PARK Seonghyeon
200m 17.13 (17.13)
600m 43.46 (26.33)
1000m 1:12.04 (28.57)"

© by Pilar 2009-2018