ISU Junior World Cup Speed Skating 2018/19 3

Ladies
1000m
view liveresults
1000m NEO
view liveresults
14:00 3000m
view liveresults
16:16 3000m NEO
view liveresults
TS Ladies
view liveresults
TS Ladies NEO
view liveresults
11:00-500m
view liveresults
500m NEO
view liveresults
1500m
view liveresults
1500m NEO
view liveresults
Mass
view liveresults
Mass NEO
view liveresults

Men
1000m
view liveresults
1000m NEO
view liveresults
17:10 3000m NEO
view liveresults
15:04 3000m
view liveresults
TS Men
view liveresults
TS NEO
view liveresults
11:56-500m
view liveresults
500m NEO
view liveresults
1500m
view liveresults
1500m NEO
view liveresults
Mass
view liveresults
Mass NEO
view liveresults
1000 m Ladies Neo-Senior print RANK
PAIR LANE BIB ATHLETE COUNTRY SB TIME INFO RANK
1 W 10 SMEDING Ellia GBR 1:20.90   1:24.86     13  
SMEDING Ellia
200m 20.04 (20.04)
600m 51.00 (30.96)
1000m 1:24.86 (33.85)"
2 W 14 KAPRUZIAK Aleksandra POL 1:24.61   1:24.15     12  
Z 2 VANHOUTTE Stien BEL 1:24.15   1:26.83     14  
KAPRUZIAK Aleksandra
200m 19.56 (19.56)
600m 50.35 (30.78)
1000m 1:24.15 (33.80)"
VANHOUTTE Stien
200m 19.98 (19.98)
600m 52.23 (32.24)
1000m 1:26.83 (34.59)"
3 Z 1 VOROBYOVA Yeugeniya BLR 1:21.24   1:23.13     9  
W 16 HALDAN Andreea ROU 1:20.90   1:26.84     15  
HALDAN Andreea
200m 19.67 (19.67)
600m 51.37 (31.69)
1000m 1:26.84 (35.47)"
VOROBYOVA Yeugeniya
200m 19.11 (19.11)
600m 49.30 (30.19)
1000m 1:23.13 (33.83)"
4 Z 8 YANG Jie CHN 1:19.43   1:23.17     10  
W 17 HOGAS Mihaela ROU 1:18.77   1:23.27     11  
HOGAS Mihaela
200m 19.03 (19.03)
600m 49.81 (30.77)
1000m 1:23.27 (33.45)"
YANG Jie
200m 19.40 (19.40)
600m 49.59 (30.18)
1000m 1:23.17 (33.58)"
5 W 4 LAMARCHE Béatrice CAN 1:16.19   1:18.99     2  
Z 15 WÓJCIK Andżelika POL 1:17.57   1:21.31     6  
LAMARCHE Béatrice
200m 18.85 (18.85)
600m 47.85 (29.00)
1000m 1:18.99 (31.13)"
WÓJCIK Andżelika
200m 18.80 (18.80)
600m 48.13 (29.33)
1000m 1:21.31 (33.17)"
6 W 21 KUZNETSOVA Irina RUS 1:17.45   1:18.88     1  
Z 5 MCCLUSKEY Abigail CAN 1:17.65   1:19.78     3  
KUZNETSOVA Irina
200m 18.47 (18.47)
600m 47.43 (28.96)
1000m 1:18.88 (31.44)"
MCCLUSKEY Abigail
200m 19.14 (19.14)
600m 48.53 (29.38)
1000m 1:19.78 (31.25)"
7 Z 22 SUSLOVA Veronika RUS 1:17.43   1:21.22     5  
W 9 SCHOLZ Lea-Sophie GER 1:16.67   1:21.92     7  
SCHOLZ Lea-Sophie
200m 19.10 (19.10)
600m 49.22 (30.11)
1000m 1:21.92 (32.70)"
SUSLOVA Veronika
200m 19.13 (19.13)
600m 48.68 (29.55)
1000m 1:21.22 (32.54)"
8 Z 3 FISET Noemie CAN 1:17.81   1:21.03     4  
W 19 AKHMETOVA Karina RUS 1:17.77   1:22.41     8  
AKHMETOVA Karina
200m 19.03 (19.03)
600m 49.80 (30.77)
1000m 1:22.41 (32.60)"
FISET Noemie
200m 18.77 (18.77)
600m 48.38 (29.61)
1000m 1:21.03 (32.65)"

© by Pilar 2009-2018