ISU Junior World Cup Speed Skating 2018/19 4

Ladies
1000m
view liveresults
1000m NEO
view liveresults
14:00 3000m
view liveresults
16:16 3000m NEO
view liveresults
TS Ladies
view liveresults
TS Ladies NEO
view liveresults
11:00-500m
view liveresults
500m NEO
view liveresults
1500m
view liveresults
1500m NEO
view liveresults
Mass
view liveresults
Mass NEO
view liveresults

Men
1000m
view liveresults
1000m NEO
view liveresults
17:10 3000m NEO
view liveresults
15:04 3000m
view liveresults
TS Men
view liveresults
TS NEO
view liveresults
11:56-500m
view liveresults
500m NEO
view liveresults
1500m
view liveresults
1500m NEO
view liveresults
Mass
view liveresults
Mass NEO
view liveresults
1000 m Men Neo-Senior print RANK
PAIR LANE BIB ATHLETE COUNTRY SB TIME INFO RANK
1 Z 2 MAYEUR Hayden CAN 1:14.31   1:12.28     6  
W 16 DIETERLE Fabian HUN 1:14.17   1:14.61     18  
DIETERLE Fabian
200m 17.99 (17.99)
600m 45.40 (27.41)
1000m 1:14.61 (29.20)"
MAYEUR Hayden
200m 17.86 (17.86)
600m 44.52 (26.65)
1000m 1:12.28 (27.76)"
2 Z 23 REINTON Solland Kristian NOR 1:11.44   1:11.80     2  
W 27 BURZYKOWSKI Dawid POL 1:13.06   1:13.07     12  
BURZYKOWSKI Dawid
200m 17.44 (17.44)
600m 44.20 (26.75)
1000m 1:13.07 (28.86)"
REINTON Solland Kristian
200m 17.10 (17.10)
600m 43.37 (26.26)
1000m 1:11.80 (28.42)"
3 Z 34 YUNIN Yegor RUS 1:12.18   1:13.31     14  
W 19 SALINO Enrico ITA 1:12.19   1:15.74     21  
SALINO Enrico
200m 17.37 (17.37)
600m 44.72 (27.35)
1000m 1:15.74 (31.01)"
YUNIN Yegor
200m 17.88 (17.88)
600m 45.07 (27.19)
1000m 1:13.31 (28.23)"
4 Z 15 ROTH Michael GER 1:11.19   1:13.02     11  
W 30 OWCZAREK Mateusz POL 1:12.02   1:13.07     13  
OWCZAREK Mateusz
200m 17.79 (17.79)
600m 44.65 (26.86)
1000m 1:13.07 (28.42)"
ROTH Michael
200m 17.57 (17.57)
600m 44.32 (26.74)
1000m 1:13.02 (28.70)"
5 Z 35 AXELSSON Adam SWE 1:13.40   1:14.63     19  
W 37 KARLINGSJ÷ David SWE 1:13.40   1:14.98     20  
KARLINGSJ÷ David
200m 17.41 (17.41)
600m 44.88 (27.46)
1000m 1:14.98 (30.10)"
AXELSSON Adam
200m 17.56 (17.56)
600m 44.86 (27.30)
1000m 1:14.63 (29.76)"
6 Z 29 OFICJALSKI Gawe≥ POL 1:12.72   1:14.51     17  
W 10 ESKOLA Antero FIN 1:13.28   1:15.88     22  
ESKOLA Antero
200m 17.35 (17.35)
600m 45.09 (27.73)
1000m 1:15.88 (30.79)"
OFICJALSKI Gawe≥
200m 16.91 (16.91)
600m 43.81 (26.90)
1000m 1:14.51 (30.69)"
7 W 26 ULEKLEIV Kristian NOR 1:10.92   1:12.56     8  
Z 12 JESKE Ole GER 1:10.67   1:13.73     15  
ULEKLEIV Kristian
200m 17.60 (17.60)
600m 44.42 (26.82)
1000m 1:12.56 (28.13)"
JESKE Ole
200m 17.29 (17.29)
600m 44.24 (26.95)
1000m 1:13.73 (29.49)"
8 Z 21 FARSTAD By Odin NOR 1:10.81   1:12.14     5  
W 14 M‹LLER NoŽl GER 1:10.86   1:12.33     7  
M‹LLER NoŽl
200m 17.35 (17.35)
600m 43.91 (26.55)
1000m 1:12.33 (28.42)"
FARSTAD By Odin
200m 17.41 (17.41)
600m 43.51 (26.10)
1000m 1:12.14 (28.63)"
9 Z 1 LANGELAAR Tyson CAN 1:09.11   1:11.20     1  
W 13 MARX Jeremias GER 1:09.22   1:12.56     9  
MARX Jeremias
200m 17.34 (17.34)
600m 43.72 (26.38)
1000m 1:12.56 (28.83)"
LANGELAAR Tyson
200m 17.41 (17.41)
600m 43.60 (26.18)
1000m 1:11.20 (27.60)"
10 Z 4 JIN Yanan CHN 1:10.09   1:12.07     3  
W 3 WEIDEMANN Jake CAN 1:10.18   1:12.08     4  
WEIDEMANN Jake
200m 17.59 (17.59)
600m 44.05 (26.45)
1000m 1:12.08 (28.03)"
JIN Yanan
200m 17.21 (17.21)
600m 43.58 (26.37)
1000m 1:12.07 (28.49)"
11 W 32 BELIAEV Daniil RUS 1:10.48   1:12.95     10  
Z 18 ROSANELLI Jeffrey ITA 1:09.70   1:14.33     16  
BELIAEV Daniil
200m 17.52 (17.52)
600m 44.69 (27.17)
1000m 1:12.95 (28.26)"
ROSANELLI Jeffrey
200m 17.27 (17.27)
600m 44.40 (27.13)
1000m 1:14.33 (29.92)"

© by Pilar 2009-2018