ISU Junior World Cup Speed Skating 2018/19 7

Ladies
1000m
view liveresults
1000m NEO
view liveresults
14:00 3000m
view liveresults
16:16 3000m NEO
view liveresults
TS Ladies
view liveresults
TS Ladies NEO
view liveresults
11:00-500m
view liveresults
500m NEO
view liveresults
1500m
view liveresults
1500m NEO
view liveresults
Mass
view liveresults
Mass NEO
view liveresults

Men
1000m
view liveresults
1000m NEO
view liveresults
17:10 3000m NEO
view liveresults
15:04 3000m
view liveresults
TS Men
view liveresults
TS NEO
view liveresults
11:56-500m
view liveresults
500m NEO
view liveresults
1500m
view liveresults
1500m NEO
view liveresults
Mass
view liveresults
Mass NEO
view liveresults
15:04 3000 m Junior Men print RANK
PAIR LANE BIB ATHLETE COUNTRY SB TIME INFO RANK
1 Z 73 DECKER Erik SWE 4:18.91   4:27.80     35  
DECKER Erik
200m 21.01 (21.01)
600m 53.83 (32.81)
1000m 1:28.46 (34.63)
1400m 2:03.30 (34.83)
1800m 2:38.26 (34.96)
2200m 3:13.97 (35.71)
2600m 3:50.38 (36.41)
3000m 4:27.80 (37.41)"
2 Z 56 JABŁOŃSKI Mikołaj POL 4:20.92   4:18.15     29  
W 14 VA©ULKA Zdeněk CZE 4:18.34   4:33.45     36  
VA©ULKA Zdeněk
200m 20.55 (20.55)
600m 54.50 (33.95)
1000m 1:28.60 (34.10)
1400m 2:03.50 (34.90)
1800m 2:39.67 (36.16)
2200m 3:16.97 (37.30)
2600m 3:55.20 (38.22)
3000m 4:33.45 (38.25)"
JABŁOŃSKI Mikołaj
200m 20.47 (20.47)
600m 52.51 (32.04)
1000m 1:25.85 (33.34)
1400m 1:59.78 (33.92)
1800m 2:33.86 (34.07)
2200m 3:08.29 (34.43)
2600m 3:43.10 (34.81)
3000m 4:18.15 (35.04)"
3 W 74 JEPPSSON Emil SWE 4:14.24   DNF       
Z 28 KUN Balázs HUN 4:18.98   4:21.60     32  
JEPPSSON Emil
200m 20.47 (20.47)
600m 51.68 (31.21)
1000m 1:58.68 (1:06.99)"
1400m 15:10:23.3 15:10:23.38
KUN Balázs
200m 20.69 (20.69)
600m 52.29 (31.60)
1000m 1:24.36 (32.06)
1400m 1:57.22 (32.85)
1800m 2:30.85 (33.63)
2200m 3:05.66 (34.80)
2600m 3:43.19 (37.53)
3000m 4:21.60 (38.40)"
4 Z 71 HEREDIA Rafael ESP 4:18.10   4:19.04     30  
W 13 HURDES Vojtěch CZE 4:18.09   4:26.26     34  
HURDES Vojtěch
200m 21.09 (21.09)
600m 54.26 (33.16)
1000m 1:27.92 (33.66)
1400m 2:02.52 (34.59)
1800m 2:37.76 (35.24)
2200m 3:13.78 (36.02)
2600m 3:49.94 (36.16)
3000m 4:26.26 (36.31)"
HEREDIA Rafael
200m 20.89 (20.89)
600m 53.63 (32.74)
1000m 1:26.22 (32.58)
1400m 1:58.96 (32.74)
1800m 2:32.31 (33.34)
2200m 3:06.72 (34.41)
2600m 3:42.45 (35.72)
3000m 4:19.04 (36.58)"
5 W 21 VÄHÄ-VAHE Nils FIN 4:04.14   4:16.46     28  
Z 30 NADALINI Nicola ITA 4:02.61   4:21.73     33  
VÄHÄ-VAHE Nils
200m 20.52 (20.52)
600m 53.36 (32.83)
1000m 1:25.58 (32.22)
1400m 1:58.67 (33.09)
1800m 2:32.42 (33.74)
2200m 3:06.63 (34.21)
2600m 3:41.56 (34.92)
3000m 4:16.46 (34.90)"
NADALINI Nicola
200m 20.74 (20.74)
600m 53.50 (32.76)
1000m 1:27.34 (33.83)
1400m 2:01.59 (34.25)
1800m 2:36.03 (34.44)
2200m 3:11.26 (35.22)
2600m 3:46.14 (34.88)
3000m 4:21.73 (35.59)"
6 Z 58 NAŁĘCKI Piotr POL 4:08.49   4:13.50     26  
W 16 MASTRUP Niclas DEN 4:14.02   4:19.17     31  
MASTRUP Niclas
200m 20.13 (20.13)
600m 52.89 (32.76)
1000m 1:26.27 (33.37)
1400m 2:00.27 (33.99)
1800m 2:33.77 (33.49)
2200m 3:07.35 (33.58)
2600m 3:42.52 (35.17)
3000m 4:19.17 (36.65)"
NAŁĘCKI Piotr
200m 19.71 (19.71)
600m 52.34 (32.62)
1000m 1:25.48 (33.14)
1400m 1:58.13 (32.65)
1800m 2:30.48 (32.34)
2200m 3:03.76 (33.28)
2600m 3:38.01 (34.24)
3000m 4:13.50 (35.48)"
7 Z 6 SCHELLEKENS Jarno BEL 4:08.51   4:12.65     25  
W 18 ERVIK Emil FIN 4:12.06   4:15.50     27  
ERVIK Emil
200m 19.96 (19.96)
600m 51.21 (31.24)
1000m 1:22.38 (31.17)
1400m 1:54.37 (31.98)
1800m 2:27.29 (32.91)
2200m 3:02.15 (34.86)
2600m 3:38.60 (36.44)
3000m 4:15.50 (36.90)"
SCHELLEKENS Jarno
200m 19.69 (19.69)
600m 50.58 (30.89)
1000m 1:23.52 (32.94)
1400m 1:56.41 (32.89)
1800m 2:29.64 (33.23)
2200m 3:03.49 (33.84)
2600m 3:38.13 (34.64)
3000m 4:12.65 (34.51)"
8 Z 49 VERGEER Yves NED 4:01.97   3:56.48     9  
W 22 BELLOIR Mathieu FRA 4:03.51   4:07.67     22  
BELLOIR Mathieu
200m 19.62 (19.62)
600m 50.29 (30.67)
1000m 1:21.61 (31.31)
1400m 1:53.85 (32.24)
1800m 2:26.36 (32.50)
2200m 2:59.60 (33.24)
2600m 3:33.45 (33.84)
3000m 4:07.67 (34.22)"
VERGEER Yves
200m 19.22 (19.22)
600m 49.17 (29.94)
1000m 1:19.50 (30.33)
1400m 1:50.05 (30.54)
1800m 2:20.80 (30.74)
2200m 2:51.92 (31.12)
2600m 3:23.69 (31.77)
3000m 3:56.48 (32.79)"
9 Z 27 BEJCZI Botond HUN 4:02.47   4:08.98     23  
W 5 ZHYBURTOVICH Uladzislau BLR 4:04.20   4:09.51     24  
ZHYBURTOVICH Uladzislau
200m 19.31 (19.31)
600m 49.87 (30.56)
1000m 1:21.16 (31.28)
1400m 1:53.82 (32.65)
1800m 2:27.26 (33.44)
2200m 3:01.35 (34.08)
2600m 3:35.36 (34.00)
3000m 4:09.51 (34.15)"
BEJCZI Botond
200m 19.79 (19.79)
600m 51.04 (31.24)
1000m 1:22.97 (31.92)
1400m 1:55.58 (32.61)
1800m 2:28.76 (33.18)
2200m 3:01.88 (33.12)
2600m 3:35.56 (33.67)
3000m 4:08.98 (33.41)"
10 Z 41 YOUNG YOON Choi KOR 3:53.92   3:58.49     11  
W 59 PIOTROWSKI Jakub POL 3:57.20   4:05.50     19  
PIOTROWSKI Jakub
200m 19.78 (19.78)
600m 50.44 (30.66)
1000m 1:21.53 (31.08)
1400m 1:52.99 (31.45)
1800m 2:24.76 (31.77)
2200m 2:57.44 (32.67)
2600m 3:30.75 (33.31)
3000m 4:05.50 (34.75)"
YOUNG YOON Choi
200m 19.95 (19.95)
600m 50.07 (30.12)
1000m 1:20.82 (30.75)
1400m 1:51.59 (30.76)
1800m 2:22.62 (31.02)
2200m 2:53.93 (31.31)
2600m 3:26.01 (32.08)
3000m 3:58.49 (32.47)"
11 Z 3 DAMARATSKI Yahor BLR 3:55.77   3:58.53     13  
W 11 WANG Song CHN 3:57.58   4:00.65     17  
WANG Song
200m 20.14 (20.14)
600m 50.26 (30.11)
1000m 1:20.38 (30.12)
1400m 1:51.09 (30.71)
1800m 2:22.14 (31.04)
2200m 2:54.02 (31.87)
2600m 3:27.14 (33.12)
3000m 4:00.65 (33.50)"
DAMARATSKI Yahor
200m 19.27 (19.27)
600m 48.56 (29.28)
1000m 1:18.42 (29.86)
1400m 1:49.11 (30.68)
1800m 2:20.51 (31.40)
2200m 2:52.56 (32.04)
2600m 3:25.33 (32.77)
3000m 3:58.53 (33.20)"
12 Z 50 WORKUM VAN Jordy NED 3:56.64   3:56.45     8  
W 53 H?IBY Isak NOR 4:01.31   4:00.07     14  
H?IBY Isak
200m 19.27 (19.27)
600m 49.27 (30.00)
1000m 1:19.16 (29.88)
1400m 1:49.56 (30.40)
1800m 2:21.09 (31.53)
2200m 2:53.47 (32.38)
2600m 3:26.97 (33.49)
3000m 4:00.07 (33.10)"
WORKUM VAN Jordy
200m 19.44 (19.44)
600m 49.88 (30.44)
1000m 1:20.20 (30.31)
1400m 1:50.71 (30.50)
1800m 2:21.89 (31.17)
2200m 2:52.99 (31.09)
2600m 3:24.76 (31.77)
3000m 3:56.45 (31.68)"
13 Z 42 KIM Dong Woo KOR 3:57.35   4:05.01     18  
W 8 LIU Zehao CHN 3:59.32   4:05.76     20  
LIU Zehao
200m 19.94 (19.94)
600m 50.63 (30.69)
1000m 1:21.88 (31.25)
1400m 1:53.78 (31.90)
1800m 2:25.93 (32.14)
2200m 2:58.96 (33.02)
2600m 3:32.54 (33.58)
3000m 4:05.76 (33.22)"
KIM Dong Woo
200m 19.60 (19.60)
600m 49.85 (30.24)
1000m 1:21.35 (31.50)
1400m 1:52.83 (31.47)
1800m 2:25.14 (32.31)
2200m 2:58.06 (32.91)
2600m 3:31.63 (33.57)
3000m 4:05.01 (33.38)"
14 W 44 PARK Jun Hyeong KOR 3:55.59   3:55.10     7  
Z 65 CHISTIAKOV Stepan RUS 3:54.59   3:57.75     10  
PARK Jun Hyeong
200m 19.93 (19.93)
600m 50.69 (30.76)
1000m 1:21.06 (30.36)
1400m 1:51.77 (30.71)
1800m 2:22.50 (30.72)
2200m 2:53.46 (30.95)
2600m 3:24.18 (30.72)
3000m 3:55.10 (30.92)"
CHISTIAKOV Stepan
200m 18.91 (18.91)
600m 49.50 (30.58)
1000m 1:19.53 (30.02)
1400m 1:49.92 (30.39)
1800m 2:20.96 (31.04)
2200m 2:52.30 (31.33)
2600m 3:24.32 (32.01)
3000m 3:57.75 (33.43)"
15 W 29 BETTI Francesco ITA 3:44.48   3:53.33     3  
Z 36 NONOMURA Taiyo JPN 3:51.78   4:05.98     21  
BETTI Francesco
200m 19.36 (19.36)
600m 49.31 (29.94)
1000m 1:19.11 (29.80)
1400m 1:49.33 (30.21)
1800m 2:19.81 (30.48)
2200m 2:50.80 (30.98)
2600m 3:21.92 (31.12)
3000m 15:46:01.84 (15:42:39.91)"
NONOMURA Taiyo
200m 19.44 (19.44)
600m 49.48 (30.03)
1000m 1:19.84 (30.35)
1400m 1:50.87 (31.03)
1800m 2:22.70 (31.82)
2200m 2:56.31 (33.61)
2600m 3:30.36 (34.05)
3000m 4:05.98 (35.61)"
16 Z 69 VODICHENKOV Anton RUS 3:52.80   3:53.88     4  
W 33 HORIKAWA Tsubasa JPN 3:51.24   4:00.22     15  
HORIKAWA Tsubasa
200m 19.29 (19.29)
600m 49.82 (30.53)
1000m 1:20.87 (31.04)
1400m 1:52.23 (31.36)
1800m 2:24.00 (31.76)
2200m 2:55.75 (31.75)
2600m 3:27.61 (31.86)
3000m 4:00.22 (32.60)"
VODICHENKOV Anton
200m 18.99 (18.99)
600m 48.21 (29.22)
1000m 1:17.79 (29.58)
1400m 1:47.82 (30.02)
1800m 2:18.32 (30.49)
2200m 2:49.44 (31.12)
2600m 3:21.25 (31.81)
3000m 3:53.88 (32.63)"
17 Z 24 MANN Lukas GER 3:51.05   3:54.10     5  
W 2 ODOR Gabriel AUT 3:49.77   3:58.53     12  
ODOR Gabriel
200m 19.18 (19.18)
600m 48.08 (28.90)
1000m 1:17.85 (29.77)
1400m 1:48.43 (30.57)
1800m 2:19.59 (31.16)
2200m 2:51.42 (31.83)
2600m 3:24.15 (32.72)
3000m 3:58.53 (34.38)"
MANN Lukas
200m 18.66 (18.66)
600m 48.36 (29.69)
1000m 1:19.15 (30.79)
1400m 1:50.00 (30.84)
1800m 2:21.00 (31.00)
2200m 2:51.95 (30.95)
2600m 3:22.88 (30.92)
3000m 3:54.10 (31.21)"
18 W 63 ALDOSHKIN Daniil RUS 3:50.42   3:54.47     6  
Z 52 FL?ITEN Tobias NOR 3:53.40   4:00.64     16  
ALDOSHKIN Daniil
200m 18.89 (18.89)
600m 49.18 (30.28)
1000m 1:19.27 (30.09)
1400m 1:49.84 (30.56)
1800m 2:20.14 (30.30)
2200m 2:51.33 (31.19)
2600m 3:22.84 (31.50)
3000m 3:54.47 (31.63)"
FL?ITEN Tobias
200m 19.39 (19.39)
600m 49.30 (29.91)
1000m 1:19.37 (30.06)
1400m 1:50.05 (30.68)
1800m 2:21.27 (31.22)
2200m 2:53.30 (32.02)
2600m 3:26.43 (33.13)
3000m 4:00.64 (34.20)"
19 W 51 ENGEBR?TEN Hallgeir NOR 3:49.07   3:49.17     1  
Z 32 ARITO Motonaga JPN 3:50.83   3:53.10     2  
ENGEBR?TEN Hallgeir
200m 19.10 (19.10)
600m 48.39 (29.28)
1000m 1:17.44 (29.04)
1400m 1:46.89 (29.45)
1800m 2:16.52 (29.62)
2200m 2:46.90 (30.38)
2600m 3:17.85 (30.95)
3000m 3:49.17 (31.31)"
ARITO Motonaga
200m 19.23 (19.23)
600m 48.58 (29.35)
1000m 1:18.85 (30.27)
1400m 1:49.26 (30.41)
1800m 2:20.11 (30.84)
2200m 2:51.34 (31.22)
2600m 3:22.72 (31.37)
3000m 3:53.10 (30.37)"

© by Pilar 2009-2018