50 M
60 M
1. 6.84 2 f2 KOMAŃSKI Albert CWKS Resovia Rzeszów 00-02-07 Z/5152/15 U20 PK Spała (M) 2019-01-20  ZKN  
2. 6.85 1 e9 ŁUPIŃSKI Rafał KS Podlasie Białystok 01-03-20 Z/2667/18 U20 PD Spała (M) 2019-02-03  KNF   SKN  
3. 6.85 1 e8 PLICHTA Antoni LKS Lubusz Słubice 00-01-10 Z/3076/15 U20 LB Toruń (M) 2019-02-09  KNF   SKN  
4. 6.87 1 e9 LEMPACH Jakub LKS Maraton Turek 01-08-21 Z/3875/15 U20 WP Toruń (M) 2019-02-09  KNF   SKN  
5. 6.90 3 f2 WRÓBEL Mateusz TS Wieliczanka Wieliczka 00-09-04 Z/1746/15 U20 MA Spała (M) 2019-02-03  SKN  
6. 6.93 2 e6 ŁĘCZYCKI Artur UKS 19 Bojary Białystok 00-02-05 Z/1532/15 U20 PD Toruń (M) 2019-02-09  KNF   SKN  
7. 6.95 1 f2 MAJEWSKI Jacek MKS Iskra Pszczyna 00-04-28 Z/4611/15 U20 SL Ostrava (CZE) (1) 2019-01-26  KNF   SKN  
8. 6.95 1 e10 ZUBEL Krystian LIUKS Kruszwica 01-03-09 Z/2401/16 U20 KP Toruń (M) 2019-02-09 LDK!  ZKN   SKN  
9. 6.97 6 CHARZYŃSKI Sebastian Mazovia ProActiv Ciechanów 00-05-03 Z/1781/15 U20 MZ Toruń (1) 2019-02-02  ZKN  
10. 6.97 1 f4 KORUS Kacper MKS-MOSM Bytom 01-03-25 Z/2777/15 U20 SL Toruń (M) 2019-02-09  ZKN   SKN  
11. 6.99 2 e3 SZACHNIEWICZ Szymon MKS MOS Wrocław 01-05-26 Z/1867/17 U20 DS Spała (M) 2019-01-20 LDK!  KNF   SKN  
12. 6.99 3 f2 SIKORSKI Jakub AZS-AWF Katowice 01-09-01 Z/4779/15 U20 SL Ostrava (CZE) (1) 2019-01-26
13. 6.99 2 e2 TRZASKA Damian MKS Durasan Płońsk 00-02-03 Z/2628/17 U20 MZ Spała (M) 2019-02-03  ZKN   SKN  
14. 7.01 2 e2 WYKROTA Patryk KS Stal LA Ostrów Wlkp. 00-11-13 Z/1067/17 U20 WP Toruń (1) 2019-01-19  ZKN   SKN  
15. 7.01 2 e7 MAKOWSKI Adam MKS Osa Zgorzelec 00-12-13 Z/2300/15 U20 DS Toruń (M) 2019-02-09
16. 7.04 3 e6 BUGAJSKI Paweł MKS MOS Wrocław 01-02-26 Z/4584/15 U20 DS Toruń (M) 2019-02-09  ZKN  
17. 7.06 4 f2 WYSŁUCH Wojciech MKS-SMS Victoria Racibórz 00-12-18 Z/1443/15 U20 SL Ostrava (CZE) (1) 2019-01-26
18. 7.06 3 e8 GOŁĄB Jarosław ULKS MOSiR Sieradz 00-03-15 Z/2244/18 U20 LD Toruń (M) 2019-02-09
19. 7.07 3 e9 PAWEŁCZYK Maciej WLKS Wrocław 01-02-15 Z/0693/18 U20 DS Toruń (M) 2019-02-09  ZKN  
20. 7.08 4 e10 PAWLAK Jakub LKS Zantyr Sztum 00-03-09 Z/3991/18 U20 PM Toruń (M) 2019-02-09
21. 7.09 2 e1 JANIK Marcin KS Agros Zamość 01-01-24 Z/1507/18 U20 LU Spała (M) 2019-02-03
22. 7.09 4 e8 TUCZYŃSKI Michał KS Stal LA Ostrów Wlkp. 00-05-13 Z/1066/17 U20 WP Toruń (M) 2019-02-09
23. 7.10 3 ZALEWSKI Mikołaj MKL Szczecin 01-05-06 Z/2212/16 U20 ZP Berlin (GER) (2) 2019-01-13  ZKN  
24. 7.10 5 f2 TARADAJ Bartosz MKS-MOS Katowice 01-12-22 Z/5732/15 U20 SL Ostrava (CZE) (1) 2019-01-26  ZKN   SKN  
25. 7.10 1 e5 WRÓBEL Dawid UKS Wyspiański Szubin 00-02-22 Z/5501/15 U20 KP Toruń (1) 2019-01-27
26. 7.11 3 e2 NIEWIADOMSKI Michał AZS-AWFiS Gdańsk 00-10-19 Z/0117/18 U20 PM Toruń (1) 2019-01-19  ZKN   SKN  
27. 7.13 4 e6 GRZELAK Mateusz MUKS Płock 01-01-18 Z/4998/15 U20 MZ Spała (M) 2019-02-03 LDK!  ZKN  
28. 7.13 5 e8 JAKSINA Jakub KS Podlasie Białystok 01-10-11 Z/3843/15 U20 PD Toruń (M) 2019-02-09
29. 7.14 2 e5 PAJĄK Jakub MKS Czechowice-Dziedzice 01-01-19 Z/4403/15 U20 SL Ostrava (CZE) (1) 2019-01-26  KNF   SKN  
30. 7.14 6 e3 KSEPKA Jędrzej CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 01-04-19 Z/3019/16 U20 KP Toruń (1) 2019-01-27
31. 7.14 1 e6 WIETESKA Tomasz UKS Błyskawica Domaniewice 01-10-07 Z/4029/15 U20 LD Toruń (1) 2019-01-27  ZKN  
32. 7.15 3 f2 BORYSIEWICZ Paweł MKS Juvenia Puszczykowo 01-05-21 Z/1156/18 U20 WP Kalisz (1) 2019-02-02
33. 7.16 2 e12 JAKUBOWSKI Adam CTL ORLĘTA Częstochowa 00-11-21 Z/5242/15 U20 SL Łódź (1) 2019-01-13  ZKN   SKN  
34. 7.16 7 f2 KULESZA Oktawiusz MKS-MOS Katowice 01-06-05 Z/3195/16 U20 SL Ostrava (CZE) (1) 2019-01-26
35. 7.16 0 w JASTRZĘBSKI Kacper LKS Orkan Ostrzeszów 00-07-27 Z/1686/15 U20 WP Cardiff (GBR) (M) 2019-01-26  ZKN  
36. 7.16 4 e6 GAWRON Patryk ULKS MOSiR Sieradz 01-03-04 Z/2333/16 U20 LD Toruń (M) 2019-02-09
37. 7.17 1 e5 LEWANDOWSKI Jakub AZS Łódź 00-09-17 Z/2046/15 U20 LD Spała (M) 2019-01-20
38. 7.17 5 e3 CZARNOCKI Damian SKS Feniks Siedlce 00-06-23 Z/2651/16 U20 MZ Spała (M) 2019-02-03  ZKN  
39. 7.18 2 e7 STELMASIK Franciszek LLKS Pomorze Stargard 01-04-20 Z/2243/17 U20 ZP Szczecin (2) 2019-01-19
40. 7.18 1 e11 ŁUKOMSKI Adam MUKS Park Zduńska Wola 01-09-06 Z/3032/16 U20 LD Spała (M) 2019-01-20  KNF   SKN  
41. 7.18 1 e4 MICHNIEWSKI Olgierd RLTL ZTE Radom 00-11-18 Z/5567/15 U20 MZ Spała (M) 2019-01-20  KNF   SKN  
42. 7.19 1 e12 MORZEWSKI Marceli OKS Skra Warszawa 00-01-22 Z/4261/15 U20 MZ Warszawa (M) 2019-01-26
43. 7.21 0 e1 WIECZOREK Kacper UKS Olimpijczyk 46 Wrocław (UKS Olimpijczyk 46 WrocławWLKS Wrocław) 01-12-06 Z/3684/15 U20 DS Cottbus (GER) (2) 2019-01-12
44. 7.21 1 e8 WIŚNIEWSKI Karol LUKS Start Nakło 01-06-28 Z/0020/15 U20 KP Toruń (1) 2019-01-19 LDK!  ZKN  
45. 7.21 2 e4 BRODZIK Mikołaj CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 01-02-28 Z/3015/16 U20 KP Toruń (1) 2019-02-02 LDK!
46. 7.21 5 e10 DUCH Jakub WLKS Nowe Iganie 01-08-27 Z/2070/15 U20 MZ Toruń (M) 2019-02-09 LDK!  ZKN  
47. 7.22 1 e6 TAMIOŁA Kornel MKL Szczecin 01-03-15 Z/4957/15 U20 ZP Szczecin (2) 2019-01-19 LDK!
48. 7.23 3 e7 CZARNECKI Marcin UKS Czwórka Białystok 00-04-19 Z/0571/17 U20 PD Spała (M) 2019-02-03
49. 7.24 6 e10 KĘDZIA Krzysztof UMLKS START Wieruszów 00-11-14 Z/0174/17 U20 LD Toruń (M) 2019-02-09
50. 7.25 1 s8 POŁCZYK Łukasz KS SMS Szklarska Poręba 01-12-15 Z/3012/17 U20 DS Jablonec nad Nisou (CZE) (2) 2019-01-16  ZKN  
150 M
1. 16.66 1 s1 TARADAJ Bartosz MKS-MOS Katowice 01-12-22 Z/5732/15 U20 SL Ostrava - Vítkovice (CZE) (2) 2019-01-05  ZKN   SKN  
2. 16.97 2 s6 POŁCZYK Łukasz KS SMS Szklarska Poręba 01-12-15 Z/3012/17 U20 DS Praga (CZE) (2) 2019-01-11  ZKN  
3. 17.12 1 s1 PAWEŁCZYK Maciej WLKS Wrocław 01-02-15 Z/0693/18 U20 DS Chemnitz (GER) (2) 2018-12-21  ZKN  
4. 17.35 1 s15 POŁCZYK Arkadiusz KS SMS Szklarska Poręba 01-12-15 Z/3013/17 U20 DS Praga (CZE) (2) 2019-01-11
200 M
1. 21.38 1 f3 WYKROTA Patryk KS Stal LA Ostrów Wlkp. 00-11-13 Z/1067/17 U20 WP Toruń (M) 2019-02-10  ZKN   SKN  
2. 21.62 2 f3 WRÓBEL Mateusz TS Wieliczanka Wieliczka 00-09-04 Z/1746/15 U20 MA Toruń (M) 2019-02-10  SKN  
3. 21.83 1 e10 TRZASKA Damian MKS Durasan Płońsk 00-02-03 Z/2628/17 U20 MZ Toruń (M) 2019-02-09  ZKN   SKN  
4. 22.14 1 s1 MAJEWSKI Jacek MKS Iskra Pszczyna 00-04-28 Z/4611/15 U20 SL Ostrava - Vítkovice (CZE) (2) 2019-01-12  KNF   SKN  
5. 22.15 1 f4 JAKUBOWSKI Adam CTL ORLĘTA Częstochowa 00-11-21 Z/5242/15 U20 SL Toruń (M) 2019-02-10  ZKN   SKN  
6. 22.17 1 e8 PLICHTA Antoni LKS Lubusz Słubice 00-01-10 Z/3076/15 U20 LB Toruń (M) 2019-02-09  KNF   SKN  
7. 22.18 1 s2 ŁĘCZYCKI Artur UKS 19 Bojary Białystok 00-02-05 Z/1532/15 U20 PD Toruń (1) 2019-01-27  KNF   SKN  
8. 22.19 1 e7 SZACHNIEWICZ Szymon MKS MOS Wrocław 01-05-26 Z/1867/17 U20 DS Toruń (M) 2019-02-09 LDK!  KNF   SKN  
9. 22.25 1 s4 KOMAŃSKI Albert CWKS Resovia Rzeszów 00-02-07 Z/5152/15 U20 PK Spała (M) 2019-01-20  ZKN  
10. 22.28 1 s5 PAJĄK Jakub MKS Czechowice-Dziedzice 01-01-19 Z/4403/15 U20 SL Ostrava (CZE) (1) 2019-01-26  KNF   SKN  
11. 22.29 2 s1 TARADAJ Bartosz MKS-MOS Katowice 01-12-22 Z/5732/15 U20 SL Ostrava - Vítkovice (CZE) (2) 2019-01-12  ZKN   SKN  
12. 22.35 1 s5 GŁĘBOCKI Jan AZS-AWF Warszawa 01-04-09 Z/3401/16 U20 MZ Spała (M) 2019-01-20  ZKN  
13. 22.44 2 e11 ZUBEL Krystian LIUKS Kruszwica 01-03-09 Z/2401/16 U20 KP Toruń (M) 2019-02-09 LDK!  ZKN   SKN  
14. 22.49 2 s3 TRZÓSŁO Adrian CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 01-10-08 Z/0465/15 U20 KP Toruń (1) 2019-01-27
15. 22.51 1 s4 KSEPKA Jędrzej CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 01-04-19 Z/3019/16 U20 KP Toruń (1) 2019-01-27
16. 22.54 2 e6 ZIOBRO Wiktor KL Bałtyk Koszalin 01-09-16 Z/3793/16 U20 ZP Toruń (M) 2019-02-09 LDK!  ZKN  
17. 22.63 3 e11 JANIK Marcin KS Agros Zamość 01-01-24 Z/1507/18 U20 LU Toruń (M) 2019-02-09
18. 22.64 1 s5 LEWANDOWSKI Jakub AZS Łódź 00-09-17 Z/2046/15 U20 LD Toruń (1) 2019-01-27
19. 22.74 3 s5 SIKORSKI Jakub AZS-AWF Katowice 01-09-01 Z/4779/15 U20 SL Ostrava (CZE) (1) 2019-01-26
20. 22.80 2 s3 ŁUPIŃSKI Rafał KS Podlasie Białystok 01-03-20 Z/2667/18 U20 PD Spała (M) 2019-01-20  KNF   SKN  
21. 22.80 2 e7 KORUS Kacper MKS-MOSM Bytom 01-03-25 Z/2777/15 U20 SL Toruń (M) 2019-02-09  ZKN   SKN  
22. 22.81 3 e8 WÓJCIK Tomasz MKS Aleksandrów Łódzki 00-10-19 Z/2699/16 U20 LD Toruń (M) 2019-02-09  ZKN  
23. 22.84 1 s5 ANTOSZEWSKI Kacper AZS-AWFiS Gdańsk 00-05-20 Z/1030/15 U20 PM Toruń (2) 2019-01-13  ZKN  
24. 22.87 4 s5 PAŹDZIERZ Adam AZS-AWF Katowice (AZS-AWF KatowiceMKS-MOS Katowice) 00-09-11 Z/4651/15 U20 SL Ostrava (CZE) (1) 2019-01-26  ZKN  
25. 22.87 3 s4 BUGAJSKI Paweł MKS MOS Wrocław 01-02-26 Z/4584/15 U20 DS Toruń (1) 2019-01-27  ZKN  
26. 22.87 1 s7 ŻYGOWSKI Damian CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 01-04-06 Z/6140/15 U20 KP Toruń (1) 2019-01-27
27. 22.89 1 s6 PIASECKI Ryszard CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 01-09-29 Z/0948/18 U20 KP Toruń (1) 2019-01-27  ZKN  
28. 22.90 3 e6 PAWEŁCZYK Maciej WLKS Wrocław 01-02-15 Z/0693/18 U20 DS Toruń (M) 2019-02-09  ZKN  
29. 22.91 2 s2 FRĄCKIEWICZ Natan STS Pomerania Szczecinek 01-08-02 Z/2964/16 U20 ZP Toruń (2) 2019-01-13  KNF   SKN  
30. 22.93 2 s5 GAWRON Patryk ULKS MOSiR Sieradz 01-03-04 Z/2333/16 U20 LD Toruń (1) 2019-01-27
31. 23.06 2 s8 WIECZOREK Kacper UKS Olimpijczyk 46 Wrocław (UKS Olimpijczyk 46 WrocławWLKS Wrocław) 01-12-06 Z/3684/15 U20 DS Ostrava (CZE) (1) 2019-01-26
32. 23.10 3 s3 ŁUKOMSKI Adam MUKS Park Zduńska Wola 01-09-06 Z/3032/16 U20 LD Spała (M) 2019-01-20  KNF   SKN  
33. 23.14 4 e10 KĘDZIA Krzysztof UMLKS START Wieruszów 00-11-14 Z/0174/17 U20 LD Toruń (M) 2019-02-09
34. 23.17 1 s6 PTAK Bartosz MKS-MOSM Bytom 01-03-04 Z/3840/15 U20 SL Ostrava (CZE) (1) 2019-01-26
35. 23.17 1 e9 GARSTECKI Mikołaj AKL Ursynów Warszawa 00-11-28 Z/4219/15 U20 MZ Toruń (M) 2019-02-09
36. 23.18 2 s6 WYSŁUCH Wojciech MKS-SMS Victoria Racibórz 00-12-18 Z/1443/15 U20 SL Ostrava (CZE) (1) 2019-01-26
37. 23.22 1 s9 PĘKAŁA Patryk AZS-AWF Gorzów 01-04-13 Z/5591/15 U20 LB Toruń (1) 2019-02-02  ZKN  
38. 23.23 2 s7 OSS Mateusz LKS Ziemi Puckiej Puck 01-08-15 Z/2224/17 U20 PM Toruń (1) 2019-01-27
39. 23.23 5 e10 MAKOWSKI Adam MKS Osa Zgorzelec 00-12-13 Z/2300/15 U20 DS Toruń (M) 2019-02-09
40. 23.26 2 s4 MORZEWSKI Marceli OKS Skra Warszawa 00-01-22 Z/4261/15 U20 MZ Toruń (2) 2019-01-13
41. 23.28 1 s11 WAŚKIEWICZ Norbert SKS Feniks Siedlce 00-05-05 Z/2505/17 U20 MZ Spała (M) 2019-01-20
42. 23.29 3 s6 DĄBROWSKI Patryk RKS Łódź 00-10-01 Z/6305/15 U20 LD Spała (M) 2019-01-20
43. 23.30 1 s17 PRZYŻECKI Dominik AKL Ursynów Warszawa 01-01-17 Z/2641/16 U20 MZ Toruń (1) 2019-01-27  ZKN  
44. 23.34 5 s12 BOROWIK Dawid BKS Bydgoszcz 01-02-04 Z/1586/15 U20 KP Toruń (1) 2019-02-02 LDK!  ZKN  
45. 23.37 2 s10 GOŁĄB Jarosław ULKS MOSiR Sieradz 00-03-15 Z/2244/18 U20 LD Toruń (1) 2019-01-27
46. 23.37 4 e6 CHUDAK Franciszek AKL Ursynów Warszawa 01-12-03 Z/4214/15 U20 MZ Toruń (M) 2019-02-09
47. 23.38 4 e11 DUCH Jakub WLKS Nowe Iganie 01-08-27 Z/2070/15 U20 MZ Toruń (M) 2019-02-09 LDK!  ZKN  
48. 23.39 1 s9 CZARNOCKI Damian SKS Feniks Siedlce 00-06-23 Z/2651/16 U20 MZ Spała (M) 2019-02-03  ZKN  
49. 23.41 1 s6 BRODZIK Mikołaj CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 01-02-28 Z/3015/16 U20 KP Toruń (1) 2019-02-02 LDK!
50. 23.43 4 s7 TUCZYŃSKI Michał KS Stal LA Ostrów Wlkp. 00-05-13 Z/1066/17 U20 WP Toruń (1) 2019-01-27
300 M
1. 34.70 1 s5 MAJEWSKI Jacek MKS Iskra Pszczyna 00-04-28 Z/4611/15 U20 SL Ostrava (CZE) (1) 2019-01-26  KNF   SKN  
2. 34.75 1 s5 SARR-MALINOWSKI Daniel AZS-AWFiS Gdańsk 00-05-13 Z/3865/16 U20 PM Toruń (2) 2019-01-13  KNF   SKN  
3. 34.78 1 s8 BOROWIK Dawid BKS Bydgoszcz 01-02-04 Z/1586/15 U20 KP Toruń (1) 2019-02-02 LDK!  ZKN  
4. 35.16 1 s2 ŻYGOWSKI Damian CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 01-04-06 Z/6140/15 U20 KP Toruń (1) 2019-01-27
5. 35.16 1 s9 PIASECKI Ryszard CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 01-09-29 Z/0948/18 U20 KP Toruń (1) 2019-02-02  ZKN  
6. 35.18 2 s5 JAKUBOWSKI Adam CTL ORLĘTA Częstochowa 00-11-21 Z/5242/15 U20 SL Ostrava (CZE) (1) 2019-01-26  ZKN   SKN  
7. 35.52 2 s9 TRZÓSŁO Adrian CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 01-10-08 Z/0465/15 U20 KP Toruń (1) 2019-02-02
8. 35.54 2 s4 KOS Mirosław MKS Polonia Warszawa 00-11-23 Z/1768/15 U20 MZ Spała (M) 2019-01-20  ZKN  
9. 35.56 2 s3 PAJĄK Jakub MKS Czechowice-Dziedzice 01-01-19 Z/4403/15 U20 SL Spała (M) 2019-01-20  KNF   SKN  
10. 35.59 2 s8 ANTOSZEWSKI Kacper AZS-AWFiS Gdańsk 00-05-20 Z/1030/15 U20 PM Toruń (1) 2019-02-02  ZKN  
11. 35.65 3 s4 LEWANDOWSKI Jakub AZS Łódź 00-09-17 Z/2046/15 U20 LD Spała (M) 2019-01-20
12. 35.68 3 s5 PAŹDZIERZ Adam AZS-AWF Katowice (AZS-AWF KatowiceMKS-MOS Katowice) 00-09-11 Z/4651/15 U20 SL Ostrava (CZE) (1) 2019-01-26  ZKN  
13. 35.84 3 s9 KINCZEWSKI Filip BKS Bydgoszcz 01-10-10 Z/0144/18 U20 KP Toruń (1) 2019-02-02  ZKN  
14. 35.85 1 s4 POŁCZYK Łukasz KS SMS Szklarska Poręba 01-12-15 Z/3012/17 U20 DS Praga (CZE) (2) 2019-01-11  ZKN  
15. 36.00 3 s8 MORZEWSKI Marceli OKS Skra Warszawa 00-01-22 Z/4261/15 U20 MZ Toruń (1) 2019-02-02
16. 36.16 1 s7 WIECZOREK Kacper UKS Olimpijczyk 46 Wrocław (UKS Olimpijczyk 46 WrocławWLKS Wrocław) 01-12-06 Z/3684/15 U20 DS Spała (M) 2019-01-20
17. 36.24 1 s4 DĄBROWSKI Patryk RKS Łódź 00-10-01 Z/6305/15 U20 LD Toruń (1) 2019-01-27
18. 36.42 1 s16 POŁCZYK Arkadiusz KS SMS Szklarska Poręba 01-12-15 Z/3013/17 U20 DS Praga (CZE) (2) 2019-01-11
19. 36.43 4 s5 PLATA Karol MKS-SMS Victoria Racibórz 00-06-02 Z/0267/17 U20 SL Ostrava (CZE) (1) 2019-01-26
20. 36.67 1 s8 LIPIŃSKI Karol SKLA Sopot 00-07-21 Z/1955/15 U20 PM Toruń (2) 2019-01-13
21. 36.88 2 s3 KOGUT Andrzej WLKS Wrocław 01-01-01 Z/1613/15 U20 DS Toruń (1) 2019-01-27
22. 36.92 5 s2 PĘKAŁA Patryk AZS-AWF Gorzów 01-04-13 Z/5591/15 U20 LB Toruń (1) 2019-01-27  ZKN  
23. 36.94 5 s5 GŁĄBEK Kamil MKS Iskra Pszczyna 00-03-27 Z/2485/17 U20 SL Ostrava (CZE) (1) 2019-01-26
24. 36.96 2 s8 BRONISZEWSKI Kacper LIUKS Kruszwica 01-04-11 Z/3168/17 U20 KP Toruń (2) 2019-01-13
25. 36.96 3 s5 RATAJCZYK Jakub ALKS AJP Gorzów Wlkp. 01-04-19 Z/0486/16 U20 LB Spała (M) 2019-01-20 LDK!  ZKN   SKN  
26. 37.13 5 s1 URBANIAK Sebastian LKS Vectra Włocławek 01-06-09 Z/1938/15 U20 KP Toruń (2) 2019-01-13  ZKN  
27. 37.17 1 s5 PERKOWSKI Jakub KS Podlasie Białystok 01-08-13 Z/2856/17 U20 PD Spała (M) 2019-02-03
28. 37.28 3 s6 PLĂCINTĂ Wiktor MKS Chojniczanka 1930 Chojnice SA 01-05-01 Z/5259/15 U20 PM Toruń (2) 2019-01-19 LDK!  ZKN  
29. 37.44 4 s5 WOLNIAK Łukasz AZS Łódź 00-08-02 Z/6294/15 U20 LD Spała (M) 2019-01-20
30. 37.47 5 s9 GLAZIK Maksymilian CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 01-10-01 Z/0257/19 U20 KP Toruń (1) 2019-02-02
31. 37.58 3 s10 KAPS Tomasz MKS-MOSM Bytom 01-04-11 Z/2774/15 U20 SL Toruń (1) 2019-02-02
32. 37.66 4 s2 KITA Jakub MKS Iskra Pszczyna 01-05-10 Z/4608/15 U20 SL Ostrava - Vítkovice (CZE) (2) 2019-01-05
33. 37.73 4 s3 MAGALSKI Łukasz MUKL Brodnica 01-01-28 Z/2003/15 U20 KP Toruń (1) 2019-01-27
34. 37.75 2 s1 WYMAZAŁA Bartłomiej KS SMS Szklarska Poręba 00-03-07 Z/2601/15 U20 DS Jablonec nad Nisou (CZE) (2) 2019-01-16  ZKN  
35. 37.76 2 s5 KUBIAK Sebastian LIUKS Kruszwica 01-02-01 Z/1940/15 U20 KP Toruń (1) 2019-01-27
36. 37.88 2 s7 ZIELIŃSKI Stanisław AKL Ursynów Warszawa 01-10-14 Z/4218/15 U20 MZ Spała (M) 2019-01-20
37. 37.92 6 s5 KSIĘŻARCZYK Szymon MCKiS Jaworzno 01-10-10 Z/3169/17 U20 SL Ostrava (CZE) (1) 2019-01-26
38. 38.02 1 s2 ADAMCZEWSKI Dominik MKS Aleksandrów Łódzki 01-05-10 Z/3703/15 U20 LD Łódź (1) 2019-01-13  ZKN  
39. 38.02 1 s6 POLAK Nikodem MOSiR Łaziska Górne 00-07-20 Z/3903/18 U20 SL Ostrava (CZE) (1) 2019-01-26
40. 38.08 2 s10 WYSZOMIRSKI Patryk UKS Varsovia Warszawa 01-09-20 Z/1364/18 U20 MZ Spała (M) 2019-01-20
41. 38.15 1 s8 TOKARZ Marcin UKS Sokół Węgorzewo 00-06-10 Z/3312/17 U20 WN Toruń (1) 2019-01-27
42. 38.21 3 s4 BARTCZAK Jakub STS Pomerania Szczecinek 01-02-06 Z/2945/16 U20 ZP Toruń (2) 2019-01-13  ZKN  
43. 38.25 2 s2 MILCZAREK Mateusz UMLKS Pegaz Opoczno 00-04-03 Z/2273/15 U20 LD Łódź (1) 2019-01-13
44. 38.53 3 s9 SOŁTYSIAK Daniel ALKS AJP Gorzów Wlkp. 01-09-06 Z/0234/19 U20 LB Toruń (2) 2019-01-13
45. 38.54 1 s11 SOŁTYSIAK Bartosz ALKS AJP Gorzów Wlkp. 01-09-06 Z/0233/19 U20 LB Spała (M) 2019-01-20
46. 38.75 2 s GROBERSKI Michał MKL Szczecin 00-06-10 Z/1296/15 U20 ZP Berlin (GER) (2) 2019-01-06  ZKN  
47. 38.77 3 s6 PŁACHECKI Robert MKS Iskra Pszczyna 01-08-07 Z/3474/15 U20 SL Ostrava (CZE) (1) 2019-01-26 LDK!
48. 38.87 4 s4 TRUSZCZYŃSKI Mikołaj GUKS Asy Dywity 01-12-13 Z/0457/17 U20 WN Toruń (2) 2019-01-13
49. 39.22 2 s6 GARSTECKI Mikołaj AKL Ursynów Warszawa 00-11-28 Z/4219/15 U20 MZ Warszawa (1) 2019-01-12
50. 39.24 1 s5 ZARASKA Łukasz KS Cracovia 1906 Kraków 00-05-15 Z/0778/18 U20 MA Łódź (1) 2019-01-13
300 M nieregulaminowe
1. 37.57 1 s2 DOMINIAK Daniel SL GKS Olsza Olszyna 01-04-10 U20 DS Jablonec nad Nisou (CZE) (1) 2019-01-20
2. 38.10 2 s2 MAKOWSKI Adam MKS Osa Zgorzelec 00-12-13 U20 DS Jablonec nad Nisou (CZE) (1) 2019-01-20
3. 38.70 1 s5 BRONWILLE Adam MKS MOS Wrocław 01-10-02 U20 DS Jablonec nad Nisou (CZE) (1) 2019-01-20
400 M
1. 48.14 1 SARR-MALINOWSKI Daniel AZS-AWFiS Gdańsk 00-05-13 Z/3865/16 U20 PM Toruń (M) 2019-02-10  KNF   SKN  
2. 48.44 2 MAJEWSKI Jacek MKS Iskra Pszczyna 00-04-28 Z/4611/15 U20 SL Toruń (M) 2019-02-10  KNF   SKN  
3. 49.26 3 PIASECKI Ryszard CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 01-09-29 Z/0948/18 U20 KP Toruń (M) 2019-02-10  ZKN  
4. 49.61 2 s1 HOŁUB Krzysztof AZS UMCS Lublin 00-07-27 Z/2537/16 U20 LU Spała (M) 2019-02-03  ZKN  
5. 49.66 4 BOROWIK Dawid BKS Bydgoszcz 01-02-04 Z/1586/15 U20 KP Toruń (M) 2019-02-10 LDK!  ZKN  
6. 49.69 2 e1 KSEPKA Jędrzej CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 01-04-19 Z/3019/16 U20 KP Toruń (M) 2019-02-09
7. 49.85 2 e2 TRZÓSŁO Adrian CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 01-10-08 Z/0465/15 U20 KP Toruń (M) 2019-02-09
8. 49.87 1 f2 PAŹDZIERZ Adam AZS-AWF Katowice (AZS-AWF KatowiceMKS-MOS Katowice) 00-09-11 Z/4651/15 U20 SL Toruń (M) 2019-02-10  ZKN  
9. 49.92 1 e3 PAJĄK Jakub MKS Czechowice-Dziedzice 01-01-19 Z/4403/15 U20 SL Toruń (M) 2019-02-09  KNF   SKN  
10. 50.19 2 e3 DZIMIRA Marcin CWKS Resovia Rzeszów 00-04-22 Z/1846/16 U20 PK Toruń (M) 2019-02-09
11. 50.21 3 e1 MORZEWSKI Marceli OKS Skra Warszawa 00-01-22 Z/4261/15 U20 MZ Toruń (M) 2019-02-09
12. 50.25 2 e4 ŻYGOWSKI Damian CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 01-04-06 Z/6140/15 U20 KP Toruń (M) 2019-02-09
13. 50.45 3 e3 PLATA Karol MKS-SMS Victoria Racibórz 00-06-02 Z/0267/17 U20 SL Toruń (M) 2019-02-09
14. 50.50 3 e2 PĘKAŁA Patryk AZS-AWF Gorzów 01-04-13 Z/5591/15 U20 LB Toruń (M) 2019-02-09  ZKN  
15. 50.51 2 s4 KOS Mirosław MKS Polonia Warszawa 00-11-23 Z/1768/15 U20 MZ Spała (M) 2019-02-03  ZKN  
16. 50.73 4 e2 WIŚNIEWSKI Damian GKS Olimpia Grudziądz 00-10-30 Z/2264/15 U20 KP Toruń (M) 2019-02-09
17. 50.81 1 s6 JAKUBOWSKI Adam CTL ORLĘTA Częstochowa 00-11-21 Z/5242/15 U20 SL Spała (M) 2019-01-20  ZKN   SKN  
18. 50.81 4 e3 SOBCZAK Kacper MLKS Echo Twardogóra 00-09-27 Z/2642/15 U20 DS Toruń (M) 2019-02-09  ZKN   SKN  
19. 50.92 3 e4 BUGAJSKI Paweł MKS MOS Wrocław 01-02-26 Z/4584/15 U20 DS Toruń (M) 2019-02-09  ZKN  
20. 51.00 1 e6 ANTOSZEWSKI Kacper AZS-AWFiS Gdańsk 00-05-20 Z/1030/15 U20 PM Toruń (M) 2019-02-09  ZKN  
21. 51.07 4 e4 WYMAZAŁA Bartłomiej KS SMS Szklarska Poręba 00-03-07 Z/2601/15 U20 DS Toruń (M) 2019-02-09  ZKN  
22. 51.14 1 s6 DĄBROWSKI Patryk RKS Łódź 00-10-01 Z/6305/15 U20 LD Spała (M) 2019-02-03
23. 51.23 3 e5 PERKOWSKI Jakub KS Podlasie Białystok 01-08-13 Z/2856/17 U20 PD Toruń (M) 2019-02-09
24. 51.31 4 s1 MILCZAREK Mateusz UMLKS Pegaz Opoczno 00-04-03 Z/2273/15 U20 LD Spała (M) 2019-02-03
25. 51.34 1 s4 KINCZEWSKI Filip BKS Bydgoszcz 01-10-10 Z/0144/18 U20 KP Toruń (1) 2019-01-27  ZKN  
26. 51.46 3 e6 GŁĄBEK Kamil MKS Iskra Pszczyna 00-03-27 Z/2485/17 U20 SL Toruń (M) 2019-02-09
27. 51.55 2 s6 LEWANDOWSKI Jakub AZS Łódź 00-09-17 Z/2046/15 U20 LD Spała (M) 2019-02-03
28. 51.99 0 s4 KOGUT Andrzej WLKS Wrocław 01-01-01 Z/1613/15 U20 DS Ostrava (CZE) (2) 2019-02-02
29. 52.08 1 s2 STAROŃ Szymon MLUKS Rawa - Rawa Mazowiecka 00-02-23 Z/1882/15 U20 LD Łódź (1) 2019-01-26
30. 52.52 3 s1 ZIELEŹNIK Adrian MKS Iskra Pszczyna 00-06-21 Z/4615/15 U20 SL Ostrava - Vítkovice (CZE) (2) 2019-01-12
31. 52.53 2 s4 PLĂCINTĂ Wiktor MKS Chojniczanka 1930 Chojnice SA 01-05-01 Z/5259/15 U20 PM Toruń (1) 2019-02-02 LDK!  ZKN  
32. 52.67 3 s4 DACHTERA Adam OŚ AZS Poznań 01-02-14 Z/0785/15 U20 WP Toruń (1) 2019-02-02  ZKN  
33. 52.75 5 e5 KITA Jakub MKS Iskra Pszczyna 01-05-10 Z/4608/15 U20 SL Toruń (M) 2019-02-09
34. 52.95 3 s5 KIDOŃ Piotr MKS Rabka-Zdrój 00-02-22 Z/1693/17 U20 MA Spała (M) 2019-01-20
35. 52.96 2 s2 GLAZIK Maksymilian CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 01-10-01 Z/0257/19 U20 KP Toruń (2) 2019-01-19
36. 53.15 3 s3 TRUSZCZYŃSKI Mikołaj GUKS Asy Dywity 01-12-13 Z/0457/17 U20 WN Toruń (1) 2019-02-02
37. 53.21 1 s3 GARSTECKI Mikołaj AKL Ursynów Warszawa 00-11-28 Z/4219/15 U20 MZ Spała (M) 2019-01-20
38. 53.28 4 s4 ROMANIUK Daniel OKS Skra Warszawa 01-10-10 Z/2632/16 U20 MZ Toruń (1) 2019-02-02
39. 53.53 4 s1 PILCH Eryk MKS Juvenia Puszczykowo 00-03-18 Z/0506/17 U20 WP Toruń (2) 2019-01-13
40. 53.61 3 s1 JAKUBIK Patryk WKS Oleśniczanka Oleśnica 01-08-14 Z/0393/16 U20 DS Jablonec (CZE) (2) 2019-02-06
41. 53.71 5 s4 SOLDAT Adam CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 01-01-27 Z/0858/15 U20 KP Toruń (1) 2019-02-02
42. 53.72 4 e1 TOKARZ Marcin UKS Sokół Węgorzewo 00-06-10 Z/3312/17 U20 WN Toruń (M) 2019-02-09
43. 53.90 3 s3 JAROMIN Mateusz KS Sprint Bielsko-Biała 00-03-09 Z/2749/15 U20 SL Ostrava - Vítkovice (CZE) (2) 2019-01-12
44. 54.06 1 s5 SOŁTYSIAK Bartosz ALKS AJP Gorzów Wlkp. 01-09-06 Z/0233/19 U20 LB Toruń (1) 2019-01-27
45. 54.11 2 s5 GUSSMANN Konrad SKLA Sopot 01-04-26 Z/5603/18 U20 PM Toruń (1) 2019-01-27
46. 54.43 4 s4 ŁADAK Michał UKS Olimpia Zabrze 01-03-02 Z/2730/17 U20 SL Ostrava - Vítkovice (CZE) (2) 2019-01-12
47. 54.88 2 s1 RUDNIK Piotr UMLKS START Wieruszów 00-06-16 Z/0175/17 U20 LD Łódź (1) 2019-01-26
48. 54.88 2 s4 WĘSIERSKI Bartosz AZS-AWFiS Gdańsk 01-04-17 Z/5858/15 U20 PM Toruń (1) 2019-01-27
49. 55.16 5 e2 PŁACHECKI Robert MKS Iskra Pszczyna 01-08-07 Z/3474/15 U20 SL Toruń (M) 2019-02-09 LDK!
50. 55.66 3 s2 TOMALAK Piotr LKS Orkan Ostrzeszów 01-03-10 Z/2404/17 U20 WP Łódź (1) 2019-01-26
400 M nieregulaminowe
1. 50.67 1 s2 BUGAJSKI Paweł MKS MOS Wrocław 01-02-26 U20 DS Jablonec nad Nisou (CZE) (1) 2019-01-20
2. 54.36 1 s5 MALINOWSKI Rafał MKS MOS Wrocław 01-09-25 U20 DS Jablonec nad Nisou (CZE) (1) 2019-01-20
500 M
1. 1:09.60 1 s2 JAKUBIK Patryk WKS Oleśniczanka Oleśnica 01-08-14 Z/0393/16 U20 DS Jablonec nad Nisou (CZE) (2) 2019-01-30
600 M
1. 1:21.58 2 s1 TURSKI Krzysztof RLTL ZTE Radom 00-06-08 Z/2581/15 U20 MZ Spała (M) 2019-02-03  KNF   SKN  
2. 1:21.63 1 s2 TANAŚ Patryk AZS-AWFiS Gdańsk 00-06-09 Z/0187/15 U20 PM Toruń (1) 2019-01-27  ZKN  
3. 1:21.72 1 s1 OSTROWSKI Filip KKL Rodło Kwidzyn 01-07-12 Z/0336/15 U20 PM Toruń (2) 2019-01-13  KNF   SKN  
4. 1:21.90 1 s1 STAROŃ Szymon MLUKS Rawa - Rawa Mazowiecka 00-02-23 Z/1882/15 U20 LD Spała (M) 2019-01-20
5. 1:21.96 2 s1 SZKUDLAREK Jakub RKS Łódź 01-01-17 Z/6308/15 U20 LD Toruń (1) 2019-01-27  KNF   SKN  
6. 1:23.38 3 s1 ADAMCZEWSKI Dominik MKS Aleksandrów Łódzki 01-05-10 Z/3703/15 U20 LD Spała (M) 2019-01-20  ZKN  
7. 1:23.40 1 s3 WEREMCZUK Krzysztof niestowarzyszony 00-01-13 Z/2323/15 U20 Spała (M) 2019-01-20  ZKN  
8. 1:24.14 1 s2 DACHTERA Adam OŚ AZS Poznań 01-02-14 Z/0785/15 U20 WP Toruń (2) 2019-01-13  ZKN  
9. 1:24.51 2 s6 SZPEJNA Paweł MKL Toruń 00-08-22 Z/2113/17 U20 KP Toruń (1) 2019-02-02
10. 1:24.91 1 s3 ZIELEŹNIK Adrian MKS Iskra Pszczyna 00-06-21 Z/4615/15 U20 SL Ostrava (CZE) (1) 2019-01-26
11. 1:25.12 7 s1 KOZŁOWSKI Piotr KS AZS UWM Olsztyn 01-02-14 Z/5533/15 U20 WN Spała (M) 2019-01-20 LDK!  ZKN  
12. 1:25.19 2 s3 MYSIUK Dawid GKS Piast Gliwice 01-11-05 Z/1417/16 U20 SL Ostrava (CZE) (1) 2019-01-26 LDK!
13. 1:25.56 3 s6 SKROBIŃSKI Arkadiusz PTT Delta Płock 00-10-01 Z/2052/15 U20 MZ Toruń (1) 2019-02-02
14. 1:27.28 4 s2 ROMANIUK Daniel OKS Skra Warszawa 01-10-10 Z/2632/16 U20 MZ Spała (M) 2019-01-20
15. 1:27.52 5 s2 TYMIŃSKI Piotr WLKS Nowe Iganie 00-02-21 Z/1001/17 U20 MZ Spała (M) 2019-01-20
16. 1:27.56 3 s3 SITKOWSKI Jan CKS Budowlani Częstochowa 01-07-23 Z/1899/17 U20 SL Ostrava (CZE) (1) 2019-01-26
17. 1:27.69 4 s3 PIETRZKO Jakub WKS Wawel Kraków 00-12-02 Z/2362/17 U20 MA Ostrava (CZE) (1) 2019-01-26
18. 1:27.75 2 s2 DĄBROWSKI Aleksander MKS Polonia Warszawa 00-11-17 Z/1262/16 U20 MZ Spała (M) 2019-02-03
19. 1:27.78 3 s1 BIERNACKI Wiktor KS Żeglina Sieradz 01-02-06 Z/2253/15 U20 LD Łódź (1) 2019-01-13  ZKN  
20. 1:27.84 5 s3 ŁADAK Michał UKS Olimpia Zabrze 01-03-02 Z/2730/17 U20 SL Ostrava (CZE) (1) 2019-01-26
21. 1:27.93 3 s3 SOLDAT Adam CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 01-01-27 Z/0858/15 U20 KP Toruń (1) 2019-01-27
22. 1:27.99 1 s1 POLOWIEC Karol OKS Skra Warszawa 01-03-03 Z/2985/16 U20 MZ Warszawa (1) 2019-01-12
23. 1:28.26 5 s3 RUTA Mateusz AZS Łódź 01-07-02 Z/3564/18 U20 LD Spała (M) 2019-01-20
24. 1:28.30 4 s1 JAROMIN Mateusz KS Sprint Bielsko-Biała 00-03-09 Z/2749/15 U20 SL Ostrava - Vítkovice (CZE) (2) 2019-01-05
25. 1:28.32 2 s1 PAŁYGA Robert AZS-AWF Warszawa 01-06-21 Z/1058/17 U20 MZ Warszawa (M) 2019-01-26
26. 1:28.38 10 s1 NAWROT Mikołaj OŚ AZS Poznań 00-02-05 Z/0793/15 U20 WP Toruń (2) 2019-01-13
27. 1:28.46 4 s1 MALINOWSKI Rafał MKS MOS Wrocław 01-09-25 Z/4362/15 U20 DS Łódź (1) 2019-01-13
28. 1:28.52 4 s3 KUBIŚ Eryk AZS-AWF Gorzów 01-04-22 Z/2711/15 U20 LB Toruń (1) 2019-01-27  ZKN  
29. 1:28.54 7 s2 LEWANDOWSKI Michał MKS Sambor Tczew 00-10-10 Z/1944/15 U20 PM Toruń (1) 2019-01-27
30. 1:28.98 2 s2 MOCH Łukasz AZS-AWF Warszawa 01-02-08 Z/0281/19 U20 MZ Warszawa (1) 2019-01-12
31. 1:29.08 3 s2 KOGUT Andrzej WLKS Wrocław 01-01-01 Z/1613/15 U20 DS Dresden (GER) (2) 2018-12-15
32. 1:29.46 5 s3 JANUSZEWSKI Marcin CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 01-04-25 Z/0971/17 U20 KP Toruń (1) 2019-01-27
33. 1:29.68 13 s1 TRUSZCZYŃSKI Mikołaj GUKS Asy Dywity 01-12-13 Z/0457/17 U20 WN Toruń (2) 2019-01-13
34. 1:30.01 1 s4 PILCH Eryk MKS Juvenia Puszczykowo 00-03-18 Z/0506/17 U20 WP Toruń (1) 2019-01-27
35. 1:31.44 8 s2 GRZEGRZÓŁKA Szymon UKS Młodzik Warszawa 01-12-09 Z/2535/18 U20 MZ Toruń (2) 2019-01-13 LDK!  ZKN  
36. 1:31.44 10 s2 FILIPIAK Miłosz MKS Chojniczanka 1930 Chojnice SA 01-03-30 Z/3120/16 U20 PM Toruń (1) 2019-01-27 LDK!
37. 1:31.89 3 s4 PILECKI-SILVA Iwo UKS Olimpijczyk 46 Wrocław 01-09-28 Z/3885/16 U20 DS Spała (M) 2019-01-20
38. 1:32.14 8 s6 KUCHARSKI Tomasz OKS Skra Warszawa 00-04-01 Z/2047/17 U20 MZ Toruń (1) 2019-02-02
39. 1:32.31 6 s3 SURMA Dawid MKS-MOS Katowice 01-01-10 Z/1392/16 U20 SL Ostrava (CZE) (1) 2019-01-26
40. 1:34.50 3 s4 WRÓBEL Michał LKS Zantyr Sztum 00-08-15 Z/3992/18 U20 PM Toruń (1) 2019-01-27
41. 1:34.99 5 s2 LIZAKOWSKI Mateusz GKS Olimpia Grudziądz 01-04-21 U20 KP Toruń (1) 2019-01-19
42. 1:39.97 4 s2 PACIOREK Jakub UKS Varsovia Warszawa 01-01-23 Z/1361/18 U20 MZ Warszawa (1) 2019-01-12
43. 1:40.04 5 s2 ADAMCZYK Maciej UKS Varsovia Warszawa 01-01-02 Z/1354/18 U20 MZ Warszawa (1) 2019-01-12
44. 1:40.34 6 s3 SIKORA Dawid UKS Sokół Węgorzewo 01-03-26 Z/2889/18 U20 WN Toruń (2) 2019-01-13
45. 1:41.92 6 s1 BIERONSKI Nikodem KS Sprint Bielsko-Biała 01-03-05 Z/3191/16 U20 SL Ostrava - Vítkovice (CZE) (2) 2019-01-05
600 M nieregulaminowe
1. 1:25.86 1 s1 DOMINIAK Daniel SL GKS Olsza Olszyna 01-04-10 U20 DS Jablonec nad Nisou (CZE) (1) 2019-01-20
2. 1:28.75 2 s1 JAKUBIK Patryk WKS Oleśniczanka Oleśnica 01-08-14 U20 DS Jablonec nad Nisou (CZE) (1) 2019-01-20
3. 1:30.47 3 s1 KOŁBUC Grzegorz UKS Sprint Legnica 01-01-22 U20 DS Jablonec nad Nisou (CZE) (1) 2019-01-20
800 M
1. 1:50.94 2 AUGUSTYNIAK Jakub GKS Olimpia Grudziądz 01-09-04 Z/0931/16 U20 KP Toruń (M) 2019-02-17 LDK!  KNF   SKN  
2. 1:52.66 2 s1 SZKUDLAREK Jakub RKS Łódź 01-01-17 Z/6308/15 U20 LD Spała (M) 2019-02-03  KNF   SKN  
3. 1:53.72 1 s1 PRZYBYLAK Tomasz OŚ AZS Poznań 01-02-07 Z/0711/15 U20 WP Toruń (1) 2019-02-02  ZKN  
4. 1:53.76 2 s1 KUCHMAN Mateusz MKS-MOSM Bytom 01-08-14 Z/4236/15 U20 SL Toruń (1) 2019-02-02 LDK!  ZKN  
5. 1:53.85 2 MASACZYŃSKI Adam KKL Kielce 01-02-05 Z/3631/15 U20 SK Toruń (M) 2019-02-10  KNF   SKN  
6. 1:54.03 2 e1 TURSKI Krzysztof RLTL ZTE Radom 00-06-08 Z/2581/15 U20 MZ Toruń (M) 2019-02-16  KNF   SKN  
7. 1:54.33 3 s1 OSTROWSKI Filip KKL Rodło Kwidzyn 01-07-12 Z/0336/15 U20 PM Toruń (1) 2019-02-02  KNF   SKN  
8. 1:54.67 4 SOKÓŁ Karol CWKS Resovia Rzeszów 00-01-02 Z/0494/17 U20 PK Toruń (M) 2019-02-10  ZKN  
9. 1:55.33 1 s1 TANAŚ Patryk AZS-AWFiS Gdańsk 00-06-09 Z/0187/15 U20 PM Toruń (1) 2019-01-19  ZKN  
10. 1:55.37 5 s1 SZYNAKA Wiktor MKL Toruń 01-01-08 Z/2385/16 U20 KP Toruń (1) 2019-02-02
11. 1:55.71 6 ADAMCZEWSKI Dominik MKS Aleksandrów Łódzki 01-05-10 Z/3703/15 U20 LD Toruń (M) 2019-02-10  ZKN  
12. 1:56.92 3 s1 SZPEJNA Paweł MKL Toruń 00-08-22 Z/2113/17 U20 KP Toruń (1) 2019-01-19
13. 1:57.01 1 s GROBERSKI Michał MKL Szczecin 00-06-10 Z/1296/15 U20 ZP Berlin (GER) (2) 2019-01-06  ZKN  
14. 1:57.11 7 KOZAK Paweł KL Bałtyk Koszalin 01-10-12 Z/5020/15 U20 ZP Toruń (M) 2019-02-10 LDK!  ZKN   SKN  
15. 1:58.46 4 s1 SKROBIŃSKI Arkadiusz PTT Delta Płock 00-10-01 Z/2052/15 U20 MZ Toruń (1) 2019-01-19
16. 1:58.52 4 e2 DACHTERA Adam OŚ AZS Poznań 01-02-14 Z/0785/15 U20 WP Toruń (M) 2019-02-09  ZKN  
17. 1:58.55 5 e2 DOMINIAK Daniel SL GKS Olsza Olszyna 01-04-10 Z/0817/16 U20 DS Toruń (M) 2019-02-09
18. 1:58.70 4 s2 BERNAL Konrad CWKS Resovia Rzeszów 01-08-21 Z/0721/18 U20 PK Spała (M) 2019-02-03
19. 1:59.31 3 e3 WIECZOREK Alan AML Słupsk 00-05-12 Z/0198/16 U20 PM Toruń (M) 2019-02-09 LDK!
20. 1:59.33 1 s1 WOLENDER Jakub RAZ Szczecin 00-11-21 Z/6204/15 U20 ZP Neubrandenburg (GER) (2) 2018-12-15 LDK!
21. 2:00.05 6 e2 ZIELEŹNIK Adrian MKS Iskra Pszczyna 00-06-21 Z/4615/15 U20 SL Toruń (M) 2019-02-09
22. 2:00.29 4 e3 STAROŃ Szymon MLUKS Rawa - Rawa Mazowiecka 00-02-23 Z/1882/15 U20 LD Toruń (M) 2019-02-09
23. 2:00.82 5 s1 STANIAK Jakub AZS-AWFiS Gdańsk 01-12-05 Z/0185/15 U20 PM Toruń (1) 2019-01-19
24. 2:01.89 6 e3 SOLDAT Adam CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 01-01-27 Z/0858/15 U20 KP Toruń (M) 2019-02-09
25. 2:01.99 6 e1 SZYMAŃSKI Krystian UKS Kusy Bukowno 00-04-30 Z/0606/15 U20 MA Toruń (M) 2019-02-09
26. 2:02.00 3 s1 MANIECKI Gabriel KS Hanza Goleniów 01-05-21 Z/1273/15 U20 ZP Neubrandenburg (GER) (2) 2018-12-15  SKN  
27. 2:03.00 6 s2 LASECKI Miłosz LKS Orkan Ostrzeszów 01-07-04 Z/2401/17 U20 WP Spała (M) 2019-02-03
28. 2:03.06 3 s MIERZOWIEC Mateusz RAZ Szczecin 01-05-17 Z/5066/15 U20 ZP Berlin (GER) (2) 2019-01-19
29. 2:03.18 7 e2 PIETRZKO Jakub WKS Wawel Kraków 00-12-02 Z/2362/17 U20 MA Toruń (M) 2019-02-09
30. 2:05.19 7 e1 JAKUBIK Patryk WKS Oleśniczanka Oleśnica 01-08-14 Z/0393/16 U20 DS Toruń (M) 2019-02-09
31. 2:05.75 3 s1 MALINOWSKI Rafał MKS MOS Wrocław 01-09-25 Z/4362/15 U20 DS Łódź (1) 2019-01-26
32. 2:06.34 5 s1 RUTA Mateusz AZS Łódź 01-07-02 Z/3564/18 U20 LD Łódź (1) 2019-01-26
33. 2:06.74 8 e2 KALINOWSKI Jakub UKS Kusy Bukowno 00-11-30 Z/2847/15 U20 MA Toruń (M) 2019-02-09
34. 2:10.45 5 s2 DOBRAK Filip BKS Bydgoszcz 01-08-24 Z/2234/16 U20 KP Toruń (1) 2019-02-02
35. 2:15.29 7 e3 DĄBROWSKI Aleksander MKS Polonia Warszawa 00-11-17 Z/1262/16 U20 MZ Toruń (M) 2019-02-09
36. 2:15.81 8 s1 ZMYŚLONY Franciszek MKS Truso Elbląg 01-04-05 Z/0608/19 U20 WN Toruń (1) 2019-02-02
37. 2:16.95 0 e1 PALIGA Krzysztof MKS Piast Głogów 00-02-14 Z/3615/15 U20 DS Cottbus (GER) (2) 2019-01-12 LDK!
38. 2:20.08 7 s2 LIZAKOWSKI Mateusz GKS Olimpia Grudziądz 01-04-21 U20 KP Toruń (1) 2019-02-02
39. 2:32.49 0 e1 WĘGLARZ Maciej ZLKL Zielona Góra 00-10-09 Z/2819/15 U20 LB Cottbus (GER) (2) 2019-01-12
DNF JANUSZEWSKI Marcin CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 01-04-25 Z/0971/17 U20 KP Toruń (1) 2019-02-02
DQ WEREMCZUK Krzysztof niestowarzyszony 00-01-13 Z/2323/15 U20 Toruń (M) 2019-02-09  ZKN  
1000 M
1. 2:26.09 2 s1 AUGUSTYNIAK Jakub GKS Olimpia Grudziądz 01-09-04 Z/0931/16 U20 KP Toruń (1) 2019-01-27 LDK!  KNF   SKN  
2. 2:27.57 1 s1 MASACZYŃSKI Adam KKL Kielce 01-02-05 Z/3631/15 U20 SK Spała (M) 2019-02-03  KNF   SKN  
3. 2:27.93 4 s1 OSTROWSKI Filip KKL Rodło Kwidzyn 01-07-12 Z/0336/15 U20 PM Toruń (1) 2019-01-27  KNF   SKN  
4. 2:28.32 1 s2 KUCHMAN Mateusz MKS-MOSM Bytom 01-08-14 Z/4236/15 U20 SL Ostrava (CZE) (1) 2019-01-26 LDK!  ZKN  
5. 2:29.32 5 s1 SZKUDLAREK Jakub RKS Łódź 01-01-17 Z/6308/15 U20 LD Spała (M) 2019-01-20  KNF   SKN  
6. 2:29.36 4 s1 WIĄCEK Aleksander OKS Start Otwock 00-07-02 Z/4260/15 U20 MZ Spała (M) 2019-02-03  KNF   SKN  
7. 2:30.12 6 s1 BUDZIŃSKI Maciej MLUKS Rawa - Rawa Mazowiecka 00-06-14 Z/1875/15 U20 LD Spała (M) 2019-01-20  ZKN  
8. 2:30.58 1 s1 KOWALSKI Marcin GKS Żukowo 01-02-02 Z/1010/17 U20 PM Toruń (1) 2019-01-19  KNF   SKN  
9. 2:30.64 5 s1 ADAMCZEWSKI Dominik MKS Aleksandrów Łódzki 01-05-10 Z/3703/15 U20 LD Spała (M) 2019-02-03  ZKN  
10. 2:31.73 3 s5 SKIBIAK Kacper KS SMS Szklarska Poręba 00-02-20 Z/2602/15 U20 DS Spała (M) 2019-01-20  ZKN  
11. 2:31.86 1 s6 RAPTA Paweł MKS Rabka-Zdrój 00-12-18 Z/1694/17 U20 MA Spała (M) 2019-01-20
12. 2:31.99 8 s1 PRZYDZIAŁ Jakub CWKS Resovia Rzeszów 00-12-18 Z/2667/15 U20 PK Spała (M) 2019-01-20
13. 2:32.33 3 s1 SZYNAKA Wiktor MKL Toruń 01-01-08 Z/2385/16 U20 KP Toruń (2) 2019-01-13
14. 2:32.61 5 s1 TANAŚ Patryk AZS-AWFiS Gdańsk 00-06-09 Z/0187/15 U20 PM Toruń (2) 2019-01-13  ZKN  
15. 2:33.20 4 s1 KOZAK Paweł KL Bałtyk Koszalin 01-10-12 Z/5020/15 U20 ZP Toruń (1) 2019-01-19 LDK!  ZKN   SKN  
16. 2:33.45 9 s1 RYBAKOWSKI Michał MKS Polonia Warszawa 00-08-30 Z/1769/15 U20 MZ Spała (M) 2019-01-20
17. 2:33.86 2 s6 SOKÓŁ Karol CWKS Resovia Rzeszów 00-01-02 Z/0494/17 U20 PK Spała (M) 2019-01-20  ZKN  
18. 2:35.21 8 s1 LEWANDOWSKI Jakub MKS Gniezno 00-10-06 Z/1159/16 U20 WP Toruń (2) 2019-01-13
19. 2:35.62 1 s2 BERNAL Konrad CWKS Resovia Rzeszów 01-08-21 Z/0721/18 U20 PK Spała (M) 2019-01-20
20. 2:35.71 10 s1 KUCHARSKI Jarosław RLTL ZTE Radom 00-01-15 Z/2174/15 U20 MZ Spała (M) 2019-02-03
21. 2:36.20 1 s2 SZPEJNA Paweł MKL Toruń 00-08-22 Z/2113/17 U20 KP Toruń (2) 2019-01-13
22. 2:37.06 2 s2 MANIECKI Gabriel KS Hanza Goleniów 01-05-21 Z/1273/15 U20 ZP Toruń (2) 2019-01-13  SKN  
23. 2:37.36 10 s1 WEREMCZUK Krzysztof niestowarzyszony 00-01-13 Z/2323/15 U20 Toruń (2) 2019-01-13  ZKN  
24. 2:37.52 2 s1 POLOWIEC Karol OKS Skra Warszawa 01-03-03 Z/2985/16 U20 MZ Warszawa (M) 2019-01-26
25. 2:38.35 4 s2 WIECZOREK Alan AML Słupsk 00-05-12 Z/0198/16 U20 PM Toruń (1) 2019-01-27 LDK!
26. 2:38.37 2 s2 PASZKO Mikołaj SLiS JUST TEAM Bielsko-Biała 01-04-02 Z/2311/18 U20 SL Ostrava (CZE) (1) 2019-01-26
27. 2:38.66 7 s2 BIERNACKI Michał MKS Polonia Warszawa 00-04-17 Z/0082/18 U20 MZ Spała (M) 2019-01-20  ZKN  
28. 2:38.97 8 s2 PAWLAK Mateusz UKS Czempion Bełchatów (BKL BełchatówUKS Czempion Bełchatów) 01-03-18 Z/4628/15 U20 LD Spała (M) 2019-01-20 LDK!
29. 2:39.05 5 s2 SKROBIŃSKI Arkadiusz PTT Delta Płock 00-10-01 Z/2052/15 U20 MZ Toruń (1) 2019-01-27
30. 2:40.00 5 s2 STANIAK Jakub AZS-AWFiS Gdańsk 01-12-05 Z/0185/15 U20 PM Toruń (2) 2019-01-13
31. 2:40.15 3 s2 RACZEK Piotr MKS-SMS Victoria Racibórz 00-04-11 Z/0266/17 U20 SL Ostrava (CZE) (1) 2019-01-26
32. 2:40.30 4 s5 PRZESTRZELSKI Kajetan MKS Pogoń Siedlce 01-03-08 Z/5610/15 U20 MZ Spała (M) 2019-01-20
33. 2:40.63 4 s3 SADŁOWSKI Piotr LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża 00-10-03 Z/6060/15 U20 PD Spała (M) 2019-01-20
34. 2:40.89 2 s1 SZAFRAN Hubert niestowarzyszony 00-07-27 Z/5760/15 U20 Łódź (1) 2019-01-13
35. 2:41.04 5 s3 BRODZIK Kamil MKS Polonia Warszawa 00-08-12 Z/1780/15 U20 MZ Spała (M) 2019-01-20  ZKN  
36. 2:41.09 3 s6 ŻUK Łukasz MKS Pogoń Siedlce 01-11-29 Z/2513/17 U20 MZ Spała (M) 2019-01-20
37. 2:41.23 6 s2 CIŻYŃSKI Błażej MUKL Brodnica 00-04-15 Z/2001/15 U20 KP Toruń (1) 2019-01-27
38. 2:42.39 3 s1 CZYŻEWSKI Jakub RKS Łódź 01-03-31 Z/2213/15 U20 LD Łódź (1) 2019-01-13
39. 2:44.42 2 s1 LASECKI Miłosz LKS Orkan Ostrzeszów 01-07-04 Z/2401/17 U20 WP Łódź (1) 2019-01-26
40. 2:45.16 3 s1 ZIELEŹNIK Adrian MKS Iskra Pszczyna 00-06-21 Z/4615/15 U20 SL Ostrava - Vítkovice (CZE) (2) 2019-01-05
41. 2:45.23 2 s3 ŁADAK Michał UKS Olimpia Zabrze 01-03-02 Z/2730/17 U20 SL Spała (M) 2019-02-03
42. 2:45.55 3 s1 ROMANIUK Daniel OKS Skra Warszawa 01-10-10 Z/2632/16 U20 MZ Warszawa (M) 2019-01-26
43. 2:45.72 6 s6 GRZEGRZÓŁKA Szymon UKS Młodzik Warszawa 01-12-09 Z/2535/18 U20 MZ Spała (M) 2019-01-20 LDK!  ZKN  
44. 2:45.83 5 s1 RUTA Mateusz AZS Łódź 01-07-02 Z/3564/18 U20 LD Łódź (1) 2019-01-13
45. 2:45.84 3 s4 LUBELSKI Hubert WLKS Nowe Iganie 01-10-31 Z/1011/16 U20 MZ Spała (M) 2019-01-20 LDK!
46. 2:46.37 7 s6 KRAWCZYK Paweł RLTL ZTE Radom 00-11-22 Z/5479/15 U20 MZ Spała (M) 2019-01-20
47. 2:46.96 7 s1 OSET Piotr RKS Łódź 01-05-08 Z/2215/15 U20 LD Łódź (1) 2019-01-13
48. 2:47.26 2 s4 TOBERA Mieszko PLKS Gwda Piła 01-06-04 Z/6110/15 U20 WP Toruń (2) 2019-01-13
49. 2:47.43 1 s1 WACHOWSKI Wiktor UKS 12 Kalisz 00-02-22 Z/1312/15 U20 WP Kalisz (1) 2019-02-02
50. 2:48.97 5 s4 GÓRSKI Krystian PTT Delta Płock 01-07-18 Z/5096/18 U20 MZ Toruń (2) 2019-01-13
1000 M nieregulaminowe
1. 2:43.67 1 s2 RUSZKIEWICZ Filip SL GKS Olsza Olszyna 01-05-30 U20 DS Jablonec nad Nisou (CZE) (1) 2019-01-20
1500 M
1. 3:58.17 9 s1 BUDZIŃSKI Maciej MLUKS Rawa - Rawa Mazowiecka 00-06-14 Z/1875/15 U20 LD Spała (M) 2019-02-03  ZKN  
2. 3:58.82 1 s1 KUROWSKI Tomasz GKS Cartusia Kartuzy 00-03-03 Z/1155/15 U20 PM Toruń (1) 2019-01-27  KNF   SKN  
3. 3:58.89 2 s1 KOWALSKI Marcin GKS Żukowo 01-02-02 Z/1010/17 U20 PM Toruń (1) 2019-01-27  KNF   SKN  
4. 3:59.26 1 s3 KUCHMAN Mateusz MKS-MOSM Bytom 01-08-14 Z/4236/15 U20 SL Toruń (M) 2019-02-09 LDK!  ZKN  
5. 3:59.35 1 s2 PRZYBYLAK Tomasz OŚ AZS Poznań 01-02-07 Z/0711/15 U20 WP Toruń (M) 2019-02-09  ZKN  
6. 3:59.40 2 s3 TOMASIAK Piotr UKS Budowlani Nowy Sącz 00-02-16 Z/0911/15 U20 MA Toruń (M) 2019-02-09  ZKN  
7. 3:59.85 2 s GROBERSKI Michał MKL Szczecin 00-06-10 Z/1296/15 U20 ZP Berlin (GER) (2) 2019-01-19  ZKN  
8. 4:00.59 3 s3 SZYNAKA Wiktor MKL Toruń 01-01-08 Z/2385/16 U20 KP Toruń (M) 2019-02-09
9. 4:02.37 1 s1 OSTROWSKI Filip KKL Rodło Kwidzyn 01-07-12 Z/0336/15 U20 PM Toruń (1) 2019-01-19  KNF   SKN  
10. 4:03.56 1 s1 RAPTA Paweł MKS Rabka-Zdrój 00-12-18 Z/1694/17 U20 MA Toruń (M) 2019-02-09
11. 4:04.57 2 s1 TRACZ Jakub OŚ AZS Poznań 01-08-31 Z/0732/15 U20 WP Toruń (1) 2019-02-02  ZKN  
12. 4:05.00 2 s1 KRYZEL Daniel ULKS Talex Borzytuchom 00-07-16 Z/1856/15 U20 PM Toruń (1) 2019-01-19  ZKN  
13. 4:05.47 4 s1 SZTEJTER Jakub AZS-AWFiS Gdańsk 01-02-15 Z/1743/16 U20 PM Toruń (1) 2019-01-27
14. 4:06.16 5 s3 SKIBIAK Kacper KS SMS Szklarska Poręba 00-02-20 Z/2602/15 U20 DS Toruń (M) 2019-02-09  ZKN  
15. 4:06.86 6 s3 WOJCIECHOWSKI Klaudiusz CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 01-08-29 Z/2282/15 U20 KP Toruń (M) 2019-02-09 LDK!  ZKN  
16. 4:06.93 2 s2 LEWANDOWSKI Jakub MKS Gniezno 00-10-06 Z/1159/16 U20 WP Toruń (M) 2019-02-09
17. 4:07.21 3 s2 PRZYDZIAŁ Jakub CWKS Resovia Rzeszów 00-12-18 Z/2667/15 U20 PK Toruń (M) 2019-02-09
18. 4:08.05 4 s2 JATCZAK Łukasz LKS Pszczyna 00-03-11 Z/0664/15 U20 SL Spała (M) 2019-02-03
19. 4:08.34 4 s2 KUCHARSKI Jarosław RLTL ZTE Radom 00-01-15 Z/2174/15 U20 MZ Toruń (M) 2019-02-09
20. 4:09.06 2 s1 BERNAL Konrad CWKS Resovia Rzeszów 01-08-21 Z/0721/18 U20 PK Toruń (M) 2019-02-09
21. 4:09.11 7 s3 BIERNACKI Michał MKS Polonia Warszawa 00-04-17 Z/0082/18 U20 MZ Toruń (M) 2019-02-09  ZKN  
22. 4:10.54 5 s2 WNOROWSKI Damian KS Podlasie Białystok 00-02-27 Z/2034/15 U20 PD Spała (M) 2019-02-03  ZKN  
23. 4:11.14 5 s2 PRZESTRZELSKI Kajetan MKS Pogoń Siedlce 01-03-08 Z/5610/15 U20 MZ Toruń (M) 2019-02-09
24. 4:11.74 3 s1 PAWLAK Mateusz UKS Czempion Bełchatów (BKL BełchatówUKS Czempion Bełchatów) 01-03-18 Z/4628/15 U20 LD Toruń (M) 2019-02-09 LDK!
25. 4:12.18 6 s2 ROMAŃCZUK Marek KS Parkiet Hajnówka 01-09-09 Z/2454/15 U20 PD Spała (M) 2019-02-03
26. 4:12.46 8 s2 SADŁOWSKI Piotr LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża 00-10-03 Z/6060/15 U20 PD Spała (M) 2019-02-03
27. 4:13.26 5 s1 TYBOROWSKI Natan KS AZS UWM Olsztyn 01-07-02 Z/2310/15 U20 WN Toruń (M) 2019-02-09
28. 4:14.38 8 s3 KOZŁOWSKI Piotr KS AZS UWM Olsztyn 01-02-14 Z/5533/15 U20 WN Toruń (M) 2019-02-09 LDK!  ZKN  
29. 4:14.68 5 s1 CZYŻEWSKI Jakub RKS Łódź 01-03-31 Z/2213/15 U20 LD Łódź (1) 2019-02-02
30. 4:15.38 7 s2 RYBAKOWSKI Michał MKS Polonia Warszawa 00-08-30 Z/1769/15 U20 MZ Toruń (M) 2019-02-09
31. 4:15.58 6 s1 TOBERA Mieszko PLKS Gwda Piła 01-06-04 Z/6110/15 U20 WP Toruń (M) 2019-02-09
32. 4:15.69 8 s1 MANIECKI Gabriel KS Hanza Goleniów 01-05-21 Z/1273/15 U20 ZP Toruń (1) 2019-01-19  SKN  
33. 4:17.46 7 s1 RACZEK Piotr MKS-SMS Victoria Racibórz 00-04-11 Z/0266/17 U20 SL Toruń (M) 2019-02-09
34. 4:18.02 6 s1 OSET Piotr RKS Łódź 01-05-08 Z/2215/15 U20 LD Łódź (1) 2019-02-02
35. 4:18.15 5 s1 STANIAK Jakub AZS-AWFiS Gdańsk 01-12-05 Z/0185/15 U20 PM Toruń (1) 2019-01-27
36. 4:19.73 8 s1 GRZEGRZÓŁKA Szymon UKS Młodzik Warszawa 01-12-09 Z/2535/18 U20 MZ Toruń (M) 2019-02-09 LDK!  ZKN  
37. 4:21.04 10 s1 CIŻYŃSKI Błażej MUKL Brodnica 00-04-15 Z/2001/15 U20 KP Toruń (1) 2019-01-19
38. 4:21.16 8 s2 PASZKO Mikołaj SLiS JUST TEAM Bielsko-Biała 01-04-02 Z/2311/18 U20 SL Toruń (M) 2019-02-09
39. 4:22.91 9 s1 ŻUK Łukasz MKS Pogoń Siedlce 01-11-29 Z/2513/17 U20 MZ Toruń (M) 2019-02-09
40. 4:24.54 11 s1 WILANOWSKI Błażej UKS Dziewiątka Kutno 00-01-07 Z/4837/15 U20 LD Toruń (1) 2019-01-19
41. 4:27.95 6 s1 KRAUZE Robert MKS Chojniczanka 1930 Chojnice SA 01-08-08 Z/2119/17 U20 PM Toruń (1) 2019-01-27 LDK!
42. 4:30.56 12 s1 GÓRSKI Krystian PTT Delta Płock 01-07-18 Z/5096/18 U20 MZ Toruń (1) 2019-01-19
43. 4:33.15 6 s1 PALUCH Sylwester GUKS Asy Dywity 01-07-31 Z/0165/18 U20 WN Toruń (1) 2019-02-02
44. 4:35.05 7 s1 RAMUSIEWICZ Szymon BKS Bydgoszcz 01-05-03 Z/3560/16 U20 KP Toruń (1) 2019-02-02 LDK!
45. 4:37.06 8 s2