ISU Junior World Cup Speed Skating 2018/19 18

Ladies
1000m
view liveresults
1000m NEO
view liveresults
14:00 3000m
view liveresults
16:16 3000m NEO
view liveresults
TS Ladies
view liveresults
TS Ladies NEO
view liveresults
11:00-500m
view liveresults
500m NEO
view liveresults
1500m
view liveresults
1500m NEO
view liveresults
Mass
view liveresults
Mass NEO
view liveresults

Men
1000m
view liveresults
1000m NEO
view liveresults
17:10 3000m NEO
view liveresults
15:04 3000m
view liveresults
TS Men
view liveresults
TS NEO
view liveresults
11:56-500m
view liveresults
500m NEO
view liveresults
1500m
view liveresults
1500m NEO
view liveresults
Mass
view liveresults
Mass NEO
view liveresults
1500 m Men print RANK
PAIR LANE BIB ATHLETE COUNTRY SB TIME INFO RANK
1 W 77 SHEVCHUK Yaroslav UKR 2:06.05   2:07.72     51  
SHEVCHUK Yaroslav
300m 27.59 (27.59)
700m 59.87 (32.27)
1100m 1:33.41 (33.54)
1500m 2:07.72 (34.31)"
2 Z 18 ERVIK Emil FIN   2:02.20     42  
W 13 HURDES Vojtých CZE 2:01.09   2:02.50     45  
HURDES Vojtých
300m 26.66 (26.66)
700m 56.75 (30.09)
1100m 1:29.28 (32.52)
1500m 2:02.50 (33.22)"
ERVIK Emil
300m 26.12 (26.12)
700m 55.59 (29.46)
1100m 1:28.27 (32.68)
1500m 2:02.20 (33.92)"
3 Z 73 DECKER Erik SWE 2:02.75   2:01.18     39  
W 76 GROSS Flavio SUI 2:00.14   2:03.32     47  
GROSS Flavio
300m 26.33 (26.33)
700m 56.80 (30.47)
1100m 1:29.53 (32.72)
1500m 2:03.32 (33.79)"
DECKER Erik
300m 26.55 (26.55)
700m 56.44 (29.89)
1100m 1:28.36 (31.91)
1500m 2:01.18 (32.82)"
4 Z 61 MILITARU Nicolae-Razvan ROU 2:03.41   2:04.42     48  
W 14 VAęULKA Zdenýk CZE 2:00.72   2:04.50     49  
VAęULKA Zdenýk
300m 26.86 (26.86)
700m 58.15 (31.29)
1100m 1:30.54 (32.38)
1500m 2:04.50 (33.96)"
MILITARU Nicolae-Razvan
300m 27.00 (27.00)
700m 57.83 (30.83)
1100m 1:30.11 (32.27)
1500m 2:04.42 (34.31)"
5 W 16 MASTRUP Niclas DEN 2:00.29   2:02.12     40  
Z 15 BIGLER Simon DEN 2:03.97   2:02.35     43  
MASTRUP Niclas
300m 25.94 (25.94)
700m 55.67 (29.73)
1100m 1:28.01 (32.33)
1500m 2:02.12 (34.11)"
BIGLER Simon
300m 26.38 (26.38)
700m 56.10 (29.71)
1100m 1:28.30 (32.19)
1500m 2:02.35 (34.04)"
6 Z 31 SIGHEL Pietro ITA 2:03.92   1:58.91     35  
W 6 SCHELLEKENS Jarno BEL 2:00.62   2:00.93     37  
SCHELLEKENS Jarno
300m 26.59 (26.59)
700m 56.64 (30.04)
1100m 1:28.04 (31.39)
1500m 2:00.93 (32.89)"
SIGHEL Pietro
300m 26.21 (26.21)
700m 55.22 (29.00)
1100m 1:26.22 (30.99)
1500m 1:58.91 (32.69)"
7 W 22 BELLOIR Mathieu FRA 1:56.96   1:57.53     30  
Z 74 JEPPSSON Emil SWE 2:01.85   2:02.17     41  
BELLOIR Mathieu
300m 26.52 (26.52)
700m 56.08 (29.56)
1100m 1:26.42 (30.34)
1500m 1:57.53 (31.10)"
JEPPSSON Emil
300m 26.78 (26.78)
700m 56.51 (29.72)
1100m 1:28.13 (31.62)
1500m 2:02.17 (34.04)"
8 W 17 VALGE Joonas EST 1:57.32   1:58.79     33  
Z 28 KUN Balßzs HUN 1:55.40   1:59.13     36  
VALGE Joonas
300m 25.09 (25.09)
700m 54.26 (29.17)
1100m 1:26.05 (31.78)
1500m 1:58.79 (32.73)"
KUN Balßzs
300m 26.61 (26.61)
700m 55.77 (29.16)
1100m 1:26.78 (31.01)
1500m 1:59.13 (32.34)"
9 Z 12 YANG Dongsheng CHN 1:54.98   1:56.36     27  
W 62 NEDELEA Cosmin ROU 1:58.64   2:03.07     46  
NEDELEA Cosmin
300m 25.82 (25.82)
700m 55.83 (30.01)
1100m 1:28.11 (32.28)
1500m 2:03.07 (34.95)"
YANG Dongsheng
300m 24.50 (24.50)
700m 52.28 (27.78)
1100m 1:22.72 (30.44)
1500m 1:56.36 (33.63)"
10 W 71 HEREDIA Rafael ESP 1:59.23   2:02.40     44  
Z 19 SUOMALAINEN Joona FIN 1:57.91   2:04.84     50  
HEREDIA Rafael
300m 26.23 (26.23)
700m 56.03 (29.79)
1100m 1:27.95 (31.92)
1500m 2:02.40 (34.44)"
SUOMALAINEN Joona
300m 25.32 (25.32)
700m 55.15 (29.82)
1100m 1:28.49 (33.34)
1500m 2:04.84 (36.35)"
11 W 58 NAú╩CKI Piotr POL 1:55.78   1:55.06     22  
Z 21 V─H─-VAHE Nils FIN 1:56.62   2:01.15     38  
NAú╩CKI Piotr
300m 25.56 (25.56)
700m 53.86 (28.30)
1100m 1:23.34 (29.48)
1500m 1:55.06 (31.71)"
V─H─-VAHE Nils
300m 26.57 (26.57)
700m 55.71 (29.14)
1100m 1:27.53 (31.82)
1500m 2:01.15 (33.61)"
12 W 47 ESSEN VAN Mika NED 1:51.97   1:53.76     18  
Z 39 KIRBYATYEV Ruslan KAZ 1:55.45   1:56.87     28  
ESSEN VAN Mika
300m 25.17 (25.17)
700m 53.32 (28.14)
1100m 1:22.24 (28.91)
1500m 1:53.76 (31.52)"
KIRBYATYEV Ruslan
300m 25.42 (25.42)
700m 54.56 (29.14)
1100m 1:24.71 (30.14)
1500m 1:56.87 (32.16)"
13 Z 52 FL?ITEN Tobias NOR 1:53.55   1:55.55     25  
W 27 BEJCZI Botond HUN 1:52.80   1:57.09     29  
BEJCZI Botond
300m 25.69 (25.69)
700m 54.61 (28.92)
1100m 1:24.81 (30.19)
1500m 1:57.09 (32.27)"
FL?ITEN Tobias
300m 25.72 (25.72)
700m 54.37 (28.64)
1100m 1:24.48 (30.11)
1500m 1:55.55 (31.07)"
14 W 42 KIM Dong Woo KOR 1:51.99   1:52.86     13  
Z 54 KONGSHAUG Peder NOR 1:52.96   1:54.82     21  
KIM Dong Woo
300m 25.02 (25.02)
700m 52.80 (27.78)
1100m 1:22.15 (29.34)
1500m 1:52.86 (30.71)"
KONGSHAUG Peder
300m 25.44 (25.44)
700m 53.68 (28.23)
1100m 1:23.35 (29.66)
1500m 1:54.82 (31.47)"
15 W 32 ARITO Motonaga JPN 1:52.74   1:52.14     10  
Z 23 KLEIN Moritz GER 1:52.77   1:55.14     23  
ARITO Motonaga
300m 25.48 (25.48)
700m 53.37 (27.89)
1100m 1:22.26 (28.88)
1500m 1:52.14 (29.88)"
KLEIN Moritz
300m 24.64 (24.64)
700m 52.51 (27.87)
1100m 1:22.68 (30.16)
1500m 1:55.14 (32.46)"
16 Z 44 PARK Jun Hyeong KOR 1:52.14   1:52.42     11  
W 38 GALIYEV Artur KAZ 1:51.85   1:57.57     31  
GALIYEV Artur
300m 24.93 (24.93)
700m 53.87 (28.94)
1100m 1:24.67 (30.80)
1500m 1:57.57 (32.90)"
PARK Jun Hyeong
300m 24.85 (24.85)
700m 52.26 (27.41)
1100m 1:21.43 (29.16)
1500m 1:52.42 (30.99)"
17 Z 5 ZHYBURTOVICH Uladzislau BLR 1:50.35   1:54.19     20  
W 9 MAO Tianze CHN 1:51.10   1:58.84     34  
MAO Tianze
300m 25.62 (25.62)
700m 54.40 (28.77)
1100m 1:25.40 (31.00)
1500m 1:58.84 (33.43)"
ZHYBURTOVICH Uladzislau
300m 25.08 (25.08)
700m 53.24 (28.16)
1100m 1:22.82 (29.57)
1500m 1:54.19 (31.36)"
18 Z 50 WORKUM VAN Jordy NED 1:50.11   1:52.07     9  
W 37 YAMAGUCHI Ryo JPN 1:50.88   1:53.84     19  
YAMAGUCHI Ryo
300m 24.50 (24.50)
700m 52.16 (27.65)
1100m 1:21.52 (29.36)
1500m 1:53.84 (32.31)"
WORKUM VAN Jordy
300m 25.23 (25.23)
700m 52.64 (27.41)
1100m 1:21.69 (29.04)
1500m 1:52.07 (30.38)"
19 W 3 DAMARATSKI Yahor BLR 1:51.72   1:53.21     15  
Z 26 RICHES Peter GBR 1:51.03   1:57.89     32  
DAMARATSKI Yahor
300m 24.89 (24.89)
700m 53.36 (28.46)
1100m 1:22.73 (29.37)
1500m 1:53.21 (30.48)"
RICHES Peter
300m 25.06 (25.06)
700m 54.02 (28.96)
1100m 1:25.37 (31.34)
1500m 1:57.89 (32.52)"
20 W 41 YOUNG YOON Choi KOR 1:51.56   1:53.07     14  
Z 40 ZARETSKIY Vyacheslav KAZ 1:51.05   1:55.81     26  
YOUNG YOON Choi
300m 25.62 (25.62)
700m 53.45 (27.82)
1100m 1:22.63 (29.18)
1500m 1:53.07 (30.43)"
ZARETSKIY Vyacheslav
300m 25.37 (25.37)
700m 54.44 (29.07)
1100m 1:24.55 (30.11)
1500m 1:55.81 (31.25)"
21 W 68 TRUSOV Nikolai RUS 1:51.41   1:53.35     16  
Z 59 PIOTROWSKI Jakub POL 1:50.70   1:53.70     17  
TRUSOV Nikolai
300m 24.61 (24.61)
700m 52.74 (28.12)
1100m 1:22.14 (29.39)
1500m 1:53.35 (31.21)"
PIOTROWSKI Jakub
300m 25.40 (25.40)
700m 53.95 (28.55)
1100m 1:23.04 (29.09)
1500m 1:53.70 (30.66)"
22 W 48 VEENJE Jan NED 1:50.09   1:52.80     12  
Z 60 »UREK Damian POL 1:49.61   1:55.40     24  
VEENJE Jan
300m 25.22 (25.22)
700m 52.96 (27.73)
1100m 1:22.18 (29.22)
1500m 1:52.80 (30.62)"
»UREK Damian
300m 25.17 (25.17)
700m 53.60 (28.43)
1100m 1:22.94 (29.33)
1500m 1:55.40 (32.46)"
23 W 63 ALDOSHKIN Daniil RUS 1:49.35   1:51.47     5  
Z 2 ODOR Gabriel AUT 1:47.34   1:51.81     7  
ALDOSHKIN Daniil
300m 25.04 (25.04)
700m 52.59 (27.55)
1100m 1:21.16 (28.56)
1500m 1:51.47 (30.30)"
ODOR Gabriel
300m 25.15 (25.15)
700m 52.46 (27.30)
1100m 1:21.43 (28.97)
1500m 1:51.81 (30.37)"
24 Z 67 LOGINOV Sergei RUS 1:47.35   1:50.60     3  
W 24 MANN Lukas GER 1:49.91   1:51.67     6  
MANN Lukas
300m 24.65 (24.65)
700m 52.33 (27.67)
1100m 1:21.37 (29.04)
1500m 1:51.67 (30.30)"
LOGINOV Sergei
300m 24.39 (24.39)
700m 51.35 (26.96)
1100m 1:20.03 (28.68)
1500m 1:50.60 (30.56)"
25 W 36 NONOMURA Taiyo JPN 1:49.44   1:50.50     2  
Z 29 BETTI Francesco ITA 1:47.23   1:50.90     4  
NONOMURA Taiyo
300m 24.62 (24.62)
700m 52.43 (27.80)
1100m 1:20.75 (28.31)
1500m 1:50.55 (29.80)"
BETTI Francesco
300m 24.77 (24.77)
700m 52.24 (27.46)
1100m 1:21.04 (28.79)
1500m 1:50.92 (29.88)"
26 W 51 ENGEBR?TEN Hallgeir NOR 1:49.68   1:50.06     1  
Z 25 REDER Max GER 1:46.89   1:51.86     8  
ENGEBR?TEN Hallgeir
300m 24.84 (24.84)
700m 51.88 (27.03)
1100m 1:20.05 (28.16)
1500m 1:50.08 (30.02)"
REDER Max
300m 24.38 (24.38)
700m 51.68 (27.29)
1100m 1:20.57 (28.89)
1500m 1:51.88 (31.30)"
27 30 NADALINI Nicola ITA   WDR       

© by Pilar 2009-2018