ISU Junior World Cup Speed Skating 2018/19 5

Ladies
1000m
view liveresults
1000m NEO
view liveresults
14:00 3000m
view liveresults
16:16 3000m NEO
view liveresults
TS Ladies
view liveresults
TS Ladies NEO
view liveresults
11:00-500m
view liveresults
500m NEO
view liveresults
1500m
view liveresults
1500m NEO
view liveresults
Mass
view liveresults
Mass NEO
view liveresults

Men
1000m
view liveresults
1000m NEO
view liveresults
17:10 3000m NEO
view liveresults
15:04 3000m
view liveresults
TS Men
view liveresults
TS NEO
view liveresults
11:56-500m
view liveresults
500m NEO
view liveresults
1500m
view liveresults
1500m NEO
view liveresults
Mass
view liveresults
Mass NEO
view liveresults
17:10 3000 m Men Neo-Senior print RANK
PAIR LANE BIB ATHLETE COUNTRY SB TIME INFO RANK
1 Z 37 KARLINGSJÖ David SWE 4:06.36   4:11.44     17  
W 9 LINDENSKOV Oliver DEN 3:57.79   4:16.93     18  
LINDENSKOV Oliver
200m 19.28 (19.28)
600m 49.86 (30.57)
1000m 1:21.22 (31.35)
1400m 1:53.90 (32.68)
1800m 2:27.99 (34.08)
2200m 3:02.92 (34.93)
2600m 3:39.38 (36.46)
3000m 4:16.93 (37.55)"
KARLINGSJÖ David
200m 19.44 (19.44)
600m 50.96 (31.52)
1000m 1:23.69 (32.72)
1400m 1:55.94 (32.25)
1800m 2:28.51 (32.57)
2200m 3:01.58 (33.06)
2600m 3:35.65 (34.07)
3000m 4:11.44 (35.79)"
2 W 26 ULEKLEIV Kristian NOR 3:55.35   3:54.05     8  
Z 17 GALLI Gabriele ITA 3:58.07   3:58.86     13  
ULEKLEIV Kristian
200m 19.45 (19.45)
600m 49.07 (29.62)
1000m 1:18.68 (29.60)
1400m 1:48.94 (30.26)
1800m 2:19.52 (30.58)
2200m 2:50.81 (31.28)
2600m 3:22.27 (31.46)
3000m 3:54.05 (31.78)"
GALLI Gabriele
200m 19.09 (19.09)
600m 48.35 (29.26)
1000m 1:18.47 (30.11)
1400m 1:48.82 (30.35)
1800m 2:19.96 (31.14)
2200m 2:51.92 (31.96)
2600m 3:24.95 (33.02)
3000m 3:58.86 (33.91)"
3 W 30 OWCZAREK Mateusz POL 3:55.56   3:55.13     12  
Z 36 EKENSSKÄR Wilhelm SWE 3:59.96   4:08.33     16  
OWCZAREK Mateusz
200m 18.84 (18.84)
600m 48.15 (29.30)
1000m 1:18.00 (29.85)
1400m 1:48.48 (30.47)
1800m 2:19.40 (30.91)
2200m 2:50.85 (31.45)
2600m 3:22.68 (31.82)
3000m 3:55.13 (32.45)"
EKENSSKÄR Wilhelm
200m 20.68 (20.68)
600m 51.20 (30.51)
1000m 1:21.66 (30.45)
1400m 1:52.52 (30.86)
1800m 2:24.20 (31.68)
2200m 2:57.49 (33.29)
2600m 3:32.62 (35.12)
3000m 4:08.33 (35.71)"
4 Z 5 MA Xinxuan CHN 4:05.79   3:53.99     7  
W 31 PALKA Szymon POL 4:01.89   3:55.09     11  
PALKA Szymon
200m 19.55 (19.55)
600m 48.64 (29.08)
1000m 1:18.17 (29.53)
1400m 1:48.33 (30.16)
1800m 2:19.07 (30.74)
2200m 2:50.85 (31.77)
2600m 3:22.79 (31.93)
3000m 3:55.09 (32.30)"
MA Xinxuan
200m 19.49 (19.49)
600m 48.41 (28.92)
1000m 1:17.93 (29.52)
1400m 1:47.72 (29.79)
1800m 2:18.24 (30.51)
2200m 2:49.15 (30.90)
2600m 3:21.12 (31.96)
3000m 3:53.99 (32.86)"
5 W 2 MAYEUR Hayden CAN 3:45.97   3:52.68     4  
Z 11 GALCZINSKY Paul GER 3:51.25   3:59.86     15  
MAYEUR Hayden
200m 19.18 (19.18)
600m 48.67 (29.48)
1000m 1:18.15 (29.48)
1400m 1:47.94 (29.78)
1800m 2:18.29 (30.34)
2200m 2:49.20 (30.91)
2600m 3:20.70 (31.50)
3000m 3:52.68 (31.97)"
GALCZINSKY Paul
200m 19.62 (19.62)
600m 50.05 (30.43)
1000m 1:21.06 (31.00)
1400m 1:52.14 (31.07)
1800m 2:23.39 (31.25)
2200m 2:54.56 (31.16)
2600m 3:26.40 (31.84)
3000m 3:59.86 (33.46)"
6 W 34 YUNIN Yegor RUS 3:47.66   3:53.28     5  
Z 32 BELIAEV Daniil RUS 3:54.05   3:58.87     14  
YUNIN Yegor
200m 19.21 (19.21)
600m 49.31 (30.09)
1000m 1:19.99 (30.68)
1400m 1:50.46 (30.47)
1800m 2:20.83 (30.36)
2200m 2:51.22 (30.39)
2600m 3:21.84 (30.62)
3000m 3:53.28 (31.43)"
BELIAEV Daniil
200m 19.75 (19.75)
600m 50.83 (31.08)
1000m 1:22.42 (31.58)
1400m 1:53.55 (31.13)
1800m 2:24.75 (31.19)
2200m 2:55.83 (31.08)
2600m 3:27.25 (31.41)
3000m 3:58.87 (31.62)"
7 Z 3 WEIDEMANN Jake CAN 3:49.35   3:49.82     1  
W 25 STANGELAND Vetle NOR 3:47.39   3:54.53     9  
STANGELAND Vetle
200m 19.54 (19.54)
600m 49.23 (29.68)
1000m 1:18.97 (29.73)
1400m 1:49.20 (30.23)
1800m 2:19.76 (30.55)
2200m 2:50.73 (30.97)
2600m 3:22.22 (31.49)
3000m 3:54.53 (32.30)"
WEIDEMANN Jake
200m 19.22 (19.22)
600m 49.03 (29.81)
1000m 1:18.60 (29.57)
1400m 1:48.21 (29.60)
1800m 2:18.10 (29.89)
2200m 2:48.13 (30.02)
2600m 3:18.39 (30.26)
3000m 3:49.82 (31.42)"
8 Z 1 LANGELAAR Tyson CAN 3:49.86   3:52.07     2  
W 33 SHKOLIN Egor RUS 3:46.53   3:53.50     6  
SHKOLIN Egor
200m 18.88 (18.88)
600m 48.74 (29.85)
1000m 1:19.00 (30.25)
1400m 1:49.37 (30.37)
1800m 2:19.94 (30.57)
2200m 2:50.65 (30.71)
2600m 3:21.74 (31.09)
3000m 3:53.50 (31.76)"
LANGELAAR Tyson
200m 18.98 (18.98)
600m 48.77 (29.79)
1000m 1:18.97 (30.19)
1400m 1:48.95 (29.97)
1800m 2:19.33 (30.38)
2200m 2:49.76 (30.43)
2600m 3:20.74 (30.97)
3000m 3:52.07 (31.33)"
9 W 22 HAUGLI Bakken Magnus NOR 3:44.00   3:52.24     3  
Z 28 JANICKI Artur POL 3:54.49   3:54.75     10  
HAUGLI Bakken Magnus
200m 18.91 (18.91)
600m 48.09 (29.17)
1000m 1:17.20 (29.10)
1400m 1:47.10 (29.90)
1800m 2:17.58 (30.48)
2200m 2:48.56 (30.97)
2600m 3:20.08 (31.52)
3000m 3:52.24 (32.16)"
JANICKI Artur
200m 19.28 (19.28)
600m 48.32 (29.03)
1000m 1:17.89 (29.57)
1400m 1:48.08 (30.18)
1800m 2:18.84 (30.75)
2200m 2:50.80 (31.96)
2600m 3:22.68 (31.88)
3000m 3:54.75 (32.06)"

© by Pilar 2009-2018